MacOS Big Sur 11.3 Beta dodaje obsługę pary głośników HomePods w trybie stereo

Apple udostępnił pierwszą wersję beta systemu macOS 11.3 dla programistów w celach testowych, a nowe oprogramowanie dodaje między innymi opcję ustawienia pary głośników HomePods w trybie stereo jako domyślnego wyjścia dźwiękowego.

W aktualnych wersjach systemu macOS HomePods skonfigurowane jako para stereo mogą być używane w aplikacji Muzyka lub w przypadku treści AirPlay, ale konieczne jest ich ręczne wybranie za pomocą interfejsu AirPlay.

MacOS Big Sur 11.3 z obsługa pary głośników HomePods w trybie stereo

W systemie macOS Big Sur 11.3 beta para stereo HomePod jest wyświetlana jako pojedyncza opcja na liście wyjścia dźwięku, zamiast wyświetlać każdy HomePod jako osobny, jak poprzednio. Wybranie pary HomePods jako opcji audio odtwarza dźwięk domyślnie w trybie stereo.

MacOS Big Sur 11.3
zdjecie: 9to5mac

Wsparcie dla HomePods sparowanych stereo zostało po raz pierwszy zauważone przez 9to5Mac, a strona mówi, że funkcja nie działa jeszcze konsekwentnie, więc Apple wciąż ma trochę do zrobienia. Używanie sparowanych głośników HomePod w ten sposób działa w przypadku muzyki i filmów w aplikacjach, ale dźwięki systemowe będą nadal odtwarzane na wbudowanych głośnikach Mac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *