macOS Big Sur 11.3, druga publiczna wersja systemu beta

przez Eryk

Apple wypuścił dzisiaj drugą publiczną wersję beta nadchodzącej aktualizacji macOS Big Sur 11.3 dla swojej grupy publicznych testów beta, a nowe oprogramowanie pojawia się dwa tygodnie po pierwszej publicznej wersji beta.

Publiczni beta testerzy mogą pobrać system macOS Big Sur 11.3 z sekcji Aktualizacja oprogramowania w aplikacji Preferencje systemowe po zainstalowaniu odpowiedniego profilu z witryny beta Apple.

macOS Big Sur 11.3, druga publiczna wersja systemu beta

macOS Big Sur 11.3 wprowadza więcej opcji dostosowywania Safari i dodaje sposób na zmianę układu różnych sekcji na ekranie głównym, takich jak ulubione, lista do przeczytania, sugestie Siri, raport o prywatności i inne. Programiści mają również dostęp do nowej integracji w celu rozwijania funkcji strony głównej.

Aktualizacja zawiera optymalizacje do korzystania z aplikacji iOS na komputerach M1 Mac. Kiedy uruchamiasz aplikacje na iPhone’a i iPada na M1 Macs, istnieje obszar Touch Alternate Settings, w którym użytkownicy mogą ustawić skróty klawiaturowe dla alternatywnych wejść dotykowych, a także aplikacje iPadOS uruchamiane z większym oknem, gdy pozwala na to komputer Mac. Alternatywy dotykowe można włączyć dla aplikacji na iPhone’a lub iPada, klikając nazwę aplikacji na pasku menu, a następnie wybierając Ustawienia. Alternatywy dotykowe pozwalają dostosować ruchy dotykania, przesuwania i przeciągania.

macOS Big Sur 11.3 obsługuje także najnowsze kontrolery PlayStation 5 DualSense i Xbox Series X / S do użytku z grami macOS.

W aplikacji Przypomnienia, listy przypomnień można sortować według daty ukończenia, daty utworzenia, priorytetu lub tytułu, a także można wydrukować listy, przechodząc do opcji Plik> Drukuj. Przypomnienia można również przenosić ręcznie poprzez przeciąganie i upuszczanie za pomocą list, co wcześniej nie było możliwe.

Apple dodaje nowy skrót do biblioteki „Made For You” w Apple Music, służący do znajdowania osobistych miksów i list odtwarzania, a sekcja Listen Now została zaktualizowana o obsługę wyróżniania wydarzeń na żywo. W drugiej wersji beta dostępna jest nowa funkcja automatycznego odtwarzania w aplikacji Apple Music, która umożliwia usłudze przesyłania strumieniowego kontynuowanie odtwarzania muzyki po zakończeniu listy odtwarzania lub kolejki muzyki. Apple Music pobiera muzykę podobną do biblioteki Apple Music danej osoby, podobnie do funkcji automatycznego odtwarzania dodanej w iOS 14.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej