macOS Big Sur 11.3 RC dostepna dla deweloperów

przez Eryk

Apple dzisiaj rozsiał wersję RC nadchodzącej aktualizacji macOS Big Sur 11.3 dla deweloperów do celów testowych, z nowym beta przychodzi tydzień po uruchomieniu ósmej bety i ponad dwa miesiące po wydaniu macOS Big Sur 11.2, aktualizacji poprawki błędów.

macOS Big Sur 11.3 RC

macOS Big Sur 11.3 wprowadza więcej opcji dostosowywania Safari, dodając sposób na zmianę układu różnych sekcji na Stronie startowej, takich jak Ulubione, Lista lektur, Sugestie Siri, Raport o ochronie prywatności i inne. Deweloperzy mają też dostęp do nowej integracji umożliwiającej tworzenie funkcji dla Strony startowej.

Uaktualnienie zawiera optymalizacje dotyczące korzystania z aplikacji iOS na komputerach Mac M1. Podczas uruchamiania aplikacji dla iPhone’a i iPada na komputerach Mac z M1 dostępny jest panel preferencji Touch Alternatives, który umożliwia użytkownikom ustawianie poleceń klawiaturowych jako alternatywy dla wprowadzania dotykowego, a ponadto aplikacje dla iPadOS uruchamiają się w większym oknie, jeśli pozwala na to wyświetlacz komputera Mac. Alternatywy dotykowe można włączyć w aplikacjach na iPhone’a lub iPada, klikając nazwę aplikacji na pasku menu, a następnie wybierając opcję Preferencje. Alternatywy dotykowe umożliwiają dostosowanie stuknięć, machnięć i przeciągnięć.

Apple dodał funkcję „Emulacja kontrolera”, którą można włączyć w aplikacjach na iPhone’a i iPada, aby zmapować przyciski kontrolera gier na klawisze klawiatury i przyciski myszy. Emulacja kontrolera umożliwi precyzyjne sterowanie grami na iPhone’a i iPada, które mają wbudowaną obsługę kontrolera, za pomocą klawiatury i/lub myszy, gdy gry te są odtwarzane na komputerze M1 Mac.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej