macOS Big Sur – dziewiąta wersja beta systemu

przez Eryk
Wersję beta systemu macOS Big Sur można pobrać z Apple Developer Center, a po zainstalowaniu odpowiedniego profilu kolejne wersje beta będą dostępne za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Preferencjach systemowych. macOS Big Sur wprowadza odświeżony projekt do systemu operacyjnego Mac, zmieniając cały wygląd, od krzywizny narożników okien, przez ikony doku, po dźwięki systemowe. Wszystko wydaje się świeże, ale znajome, z lżejszym i bardziej nowoczesnym wyglądem. Dostępne jest nowe, konfigurowalne Centrum sterowania, które odzwierciedla Centrum sterowania na urządzeniach z systemem iOS, dzięki czemu kluczowe elementy sterujące systemu są na wyciągnięcie ręki. Centrum powiadomień zostało przeprojektowane i zawiera widżety w stylu iOS, które są dostępne w wielu rozmiarach, a także więcej interaktywnych powiadomień, które są teraz pogrupowane według aplikacji, aby łatwiej było zobaczyć, co się dzieje. Safari jest szybsze i bardziej wydajne pod względem baterii, a ponadto dostępna jest nowa strona startowa, którą można dostosować za pomocą tapet i sekcji, które obejmują listę czytelniczą i karty iCloud, dzięki czemu Safari jest lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej