macOS Monterey 12.3, Apple udostępnia czwartą betę

przez Eryk

Apple udostępnił do testów czwartą betę nadchodzącej aktualizacji macOS macOS Monterey 12.3. Nowe oprogramowanie pojawiło się tydzień po wydaniu trzeciej bety macOS Monterey 12.3.

macOS Monterey 12.3

macOS Monterey 12.3

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać betę poprzez Apple Developer Center, a po zainstalowaniu odpowiedniego profilu, bety są dostępne poprzez mechanizm Uaktualnień w Preferencjach Systemowych.

macOS Monterey 12.3 to duża aktualizacja, która wprowadza Uniwersalną Kontrolę, funkcję, którą Apple najpierw zapowiedziało na WWDC, a potem opóźniało przez kilka miesięcy. Universal Control został zaprojektowany, by umożliwić Ci korzystanie z jednej myszy/trackpada i klawiatury na wielu komputerach Mac i iPadach (z iPadami z systemem iPadOS 15.4).

Po aktualizacji Twoich urządzeń do macOS 12.3 i iPadOS 15.4 Uniwersalne sterowanie działa automatycznie, tak że kursor i klawiatura Maca działają na iPadzie i na odwrót. Jest prosty i intuicyjny w użyciu.


macOS Monterey 12.3 dodaje wsparcie dla aktualizacji firmware’u słuchawek AirPods, gdy są one podłączone do komputera Mac, usuwa rozszerzenia kernela używane przez Dropboxa i Microsoft OneDrive, a także eliminuje Pythona 2, przy czym Apple poleca programistom używanie w przyszłości alternatywnego języka skryptowego, takiego jak Python 3.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej