macOS Monterey 12.6: Aktualizacja usuwa aktywnie wykorzystywaną lukę w kernelu

przez Eryk

Apple udostępniło także ważne uaktualnienie zabezpieczeń dla użytkowników komputerów Mac. macOS Monterey w wersji 12.6 usuwa siedem luk, z których niektóre zostały sklasyfikowane jako krytyczne.

macOS Monterey 12.6

Według informacji podanych przez Apple jedna z tych luk jest już aktywnie wykorzystywana, co oznacza, że powinieneś jak najszybciej zainstalować aktualizację, aby uniknąć narażenia się na nieautoryzowany dostęp ze strony obcych osób.

Nic nie wiadomo o innych zmianach poza lukami w zabezpieczeniach. Nie ma żadnych nowych funkcji.

macOS Monterey 12.6 – wymagany restart

Ta aktualizacja zawiera ważne poprawki bezpieczeństwa i jest zalecana dla wszystkich użytkowników. Więcej informacji na temat aspektów bezpieczeństwa związanych z aktualizacjami oprogramowania Apple można znaleźć na tej stronie: https://support.apple.com/kb/HT201222.

O aktualizacjach zabezpieczeń Apple

Aby chronić naszych klientów, firma Apple nie ujawnia, nie omawia ani nie informuje o problemach związanych z bezpieczeństwem, dopóki nie zostanie przeprowadzone dochodzenie i nie zostaną udostępnione poprawki lub wersje. Najnowsze wersje są wymienione na stronie Aktualizacje zabezpieczeń Apple. W dokumentach bezpieczeństwa Apple, jeśli to możliwe, luki są identyfikowane przez CVE ID.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej