macOS Monterey już jest dostępny

przez Eryk

Apple właśnie udostępniło macOS Monterey dla wszystkich użytkowników. Oznacza to koniec bety, która trwała przez wiele miesięcy i miejmy nadzieję, że udało się wyeliminować wszystkie błędy i problemy z nowego systemu. Aktualizację należy jednak zainstalować dopiero po wykonaniu nowej kopii zapasowej. Ci, którzy są absolutnie uzależnieni od działającego komputera Mac, powinni raczej poczekać trochę dłużej.

macOS Monterey już jest dostępny

macOS Monterey już jest dostępny

Apple właśnie udostępniło macOS Monterey dla wszystkich użytkowników. Aktualizacja kończy długi okres próbny, który rozpoczął się latem po WWDC 2021. macOS Monterey może być teraz pobierany i instalowany przez wszystkich użytkowników; instalację można uruchomić jak zwykle w Preferencjach systemowych w sekcji Aktualizacja oprogramowania.

Należy jednak pamiętać, że zaraz po wydaniu aktualizacji na serwerach panuje spory ruch. To z kolei może prowadzić do zbyt długiego czasu pobierania, który może trwać do końca wieczoru.

Tworzenie kopii zapasowej przed instalacją

Przed zainstalowaniem aktualizacji należy zawsze wykonać kopię zapasową dysku systemowego, aby chronić dokumenty, dane i aplikacje. Można to zrobić w wygodny sposób, na przykład za pomocą TimeMachine. Ponadto, należy również upewnić się, że jest wystarczająco dużo pamięci na dysku SSD systemu.

Nowości w macOS Monterey

Apple wprowadza kilka nowych funkcji wraz z aktualizacją macOS Monterey. Na przykład Live Text, który jest już dostępny pod iOS 15 i iPadOS 15, trafia na Maca. Funkcja ustawiania ostrości pojawi się także na komputerach Mac wraz z macOS Monterey. Safari 15.1 szybciej wczytuje strony internetowe i wprowadza kolejne poprawki bezpieczeństwa, ale z nowego wyglądu niewiele zostało.

Aplikacja Shortcuts trafia z iOS także na Maca, ale Automator na razie pozostanie częścią systemu.

Nowością jest również SharePlay dla Facetime, a także usprawnienia dla Facetime, takie jak nowe linki uczestnictwa i dźwięk 3D.

Niektóre funkcje, takie jak płynna kontrola udostępniania Mac i iPad w tym samym czasie przyjdzie później, jak to jest typowe dla Apple.

Jak nowy system sprawdza się u Ciebie?

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej