macOS Monterey „Memory Leak“, problem z pamięcią nęka użytkowników

przez Eryk
0 komentarzy

To było zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Apple wydało macOS Monterey pozornie bez początkowych problemów, ale teraz pojawiają się one i obciążają pamięć.

Niedawno ukazała się duża aktualizacja dla komputerów Mac – macOS Monterey. Po długiej fazie beta, nowy system operacyjny wystartował bez większych dziwactw i posiadał jedynie drobne – niezbyt rozpowszechnione – błędy. Teraz pojawił się problem, który dotyka niektórych użytkowników i otrzymał już nazwę ” memory leak”.

macOS Monterey

Co to jest ” memory leak” i jak się objawia na macOS Monterey?

Już sama nazwa zdradza, że ma to związek z pamięcią – a dokładniej z pamięcią główną. Błąd powoduje, że proces lub aplikacja macOS pozostaje aktywna w tle, zajmując niepotrzebnie dużo pamięci. Jeden z użytkowników żartobliwie poinformował na Twitterze, że cieszy się z posiadania nowego Maca z 64 GB pamięci RAM, ponieważ centrum sterowania zużywa jej około 26 GB. Inni użytkownicy dzielą się podobnymi doświadczeniami na Reddit i Twitterze, więc nie są to bynajmniej odosobnione przypadki. Problem dotyczy także innych aplikacji, takich jak Firefox, które według tweeta zajmują prawie 80 GB pamięci RAM.

macOS Monterey „Memory Leak“

Raporty są piętrzą się również na stronie wsparcia Apple. Użytkownicy opisują, że otrzymali komunikat systemowy informujący, że pozostało mało pamięci. Mówi się, że nawet ponowne uruchomienie komputera pomaga tylko na chwilę, po czym problem pojawia się ponownie. Możemy mieć tylko nadzieję, że Apple wkrótce wyda aktualizację oprogramowania, która rozwiąże ten problem.

W zasadzie problem może dotyczyć każdego użytkownika, ponieważ błąd nie może być ograniczony do konkretnego modelu komputera Mac i dotyczy nawet nowo wydanych modeli MacBook Pro. Jeśli nie masz komputera Mac z preinstalowanym macOS Monterey i nadal pracujesz z macOS Big Sur, zalecamy, abyś poczekał z aktualizacją po zakończeniu bieżących spraw. Ponadto pojawiły się doniesienia, że nowy system operacyjny może uniemożliwić uruchomienie starszych komputerów Mac, a tym samym uniemożliwić ich użytkowanie.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.