macOS Monterey: Te funkcje nie pojawią się na komputerach Mac z procesorem Intel

macOS Monterey już jest, a aktualizacja przynosi szereg nowych funkcji. Jednak nie wszystkie z nich są dostępne we wszystkich modelach. Niektóre funkcje są zarezerwowane dla modeli z Apple Silicon, których jest teraz całkiem sporo. Jest to częściowo zrozumiałe, ale również stanowi część strategii sprzedaży.

przez Eryk

macOS Monterey jest już dostępny do pobrania. Nowa wersja systemu jest dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników kompatybilnych komputerów Mac od wczoraj. W Monterey pojawiło się kilka nowych funkcji, ale nie wszystkie nowości są dostępne dla wszystkich użytkowników. Użytkownicy komputerów Mac z procesorem Intel muszą pójść na pewne ustępstwa.

macOS Monterey:

macOS Monterey: Te funkcje nie pojawią się na komputerach Mac z procesorem Intel

Tryb portretowy jest teraz dostępny także dla Facetime i rozmywa tło użytkownika Maca – ale tylko na Apple Silicon Mac.

Aplikacja Mapy na komputerach Mac również otrzymała nowe funkcje. Interaktywny widok zamienia świat w obracającą się kulę ziemską, którą można oglądać z góry. Ponadto dodano nowe, szczegółowe widoki niektórych regionów i metropolii, takich jak Londyn, San Francisco czy Los Angeles. Te dodatkowe tryby w mapach są również dostępne tylko na komputerach Mac z serii M.

Nowe, fotorealistyczne obrazy inspirowane AR można tworzyć poprzez łączenie różnych ujęć. macOS Monterey oferuje do tego funkcję systemową, która upraszcza i przyspiesza proces. Działa to z jednej strony na Apple Silicon Mac, a z drugiej na Intel Mac, które jednak muszą mieć co najmniej 16 GB RAM i cztery GB VRAM, co dotyczy tylko kilku konfiguracji.

Funkcja dyktowania może być również używana w trybie offline pod macOS Monterey, co wzmacnia ochronę danych, oraz bez limitu czasowego. Nie jest to możliwe również na komputerach Intel Mac, gdzie czas dyktowania jest również ograniczony do maksymalnie jednej minuty. Ulepszona funkcja głosowego odczytywania tekstów w innych językach skandynawskich jest również dostępna tylko na komputerach Mac z serii M.

Live Text miał być początkowo dostępny tylko dla Apple Silicon Mac, ale Apple poprawiło to i teraz oferuje tę funkcję na żądanie także na systemach Intela.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej