macOS Monterey umożliwia Apple Fitness+ na Macu dzięki AirPlay

przez Eryk

Nową kluczową funkcją systemu macOS Monterey jest możliwość odtwarzania treści AirPlay na obsługiwanym komputerze Mac z innych urządzeń Apple, takich jak iPhone czy iPad, a ponadto mamy potwierdzenie od Apple, że będzie to obejmować filmy treningowe Apple Fitness+ z jednym ograniczeniem.

macOS Monterey umożliwia Apple Fitness+ na Macu dzięki AirPlay
Apple Fitness+ (Obraz:apple)

macOS Monterey umożliwia Apple Fitness+ na Macu

Po rozpoczęciu treningu Apple Fitness+ na iPhonie lub iPadzie, użytkownicy będą mogli bezprzewodowo przesyłać dźwięk i obraz do obsługiwanego komputera Mac za pomocą AirPlay, co zapewni wygodny sposób oglądania treningu na większym ekranie. Jedyną wadą korzystania z Apple Fitness+ z AirPlay jest to, że wyświetlane na ekranie wskaźniki, takie jak tętno i spalone kalorie, nie są wyświetlane na komputerze Mac, ale nadal będą widoczne na Apple Watch.

AirPlay na komputerach Mac jest obsługiwany przez następujące modele komputerów Mac z systemem macOS Monterey:

  • MacBook Pro (2018 i nowsze)
  • MacBook Air (2018 i nowsze)
  • iMac (2019 i nowsze)
  • iMac Pro (2017)
  • Mac mini (2020 i nowsze)
  • Mac Pro (2019)


Wystąpiły problemy z treningami Apple Fitness+ przez AirPlay na macOS Monterey, ale aktualizacja oprogramowania jest obecnie w fazie beta. Funkcja powinna być funkcjonalna do czasu publicznej premiery macOS Monterey, która nastąpi jeszcze w tym roku.

macOS Monterey będzie dostępny w tym roku

Apple Fitness+ nie był do tej pory obsługiwany na komputerach Mac, ponieważ nie ma aplikacji Fitness dla komputerów Mac, a usługa nie jest dostępna w sieci.

Apple Fitness+, wprowadzony na rynek w grudniu 2020 roku, to usługa oparta na subskrypcji, która zapewnia dostęp do biblioteki filmów treningowych aktualizowanych co tydzień. Dostęp do Apple Fitness+ można uzyskać w aplikacji Fitness na iPhonie, iPadzie lub Apple TV i wymaga zegarka Apple Watch Series 3 lub nowszego z kilkoma wyjątkami. Usługa jest dostępna w Stanach Zjednoczonych i w pięciu innych krajach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej