macOS Monterey umożliwia wymazanie całej zawartości i ustawień Maca bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego

przez Eryk

Całkowite wymazanie i zresetowanie iPhone’a jest całkiem proste i nieskomplikowane. Na przykład przy zmianie urządzenia (lub sprzedaży urządzenia) można szybko usunąć wszystkie dane i zawartość. Na Macu było to do tej pory mniej wygodne, ale z macOS Monterey to się na szczęście zmienia.

macOS Monterey: formatowanie Mac jest znacznie łatwiejsze

Aby wymazać komputer Mac pod systemem macOS Big Sur, należy nacisnąć klawisz polecenia (⌘) i R podczas procesu uruchamiania systemu, aż pojawi się logo Apple (lub inny obraz). Wylądujesz w menu Recovery, tam wybierz Disk Utility i wymaż dysk twardy w ten sposób i zainstaluj macOS na nowo (przynajmniej tak wynika z podsumowania).

Z macOS Monterey, proces ten będzie znacznie ułatwiony, wzorowany na procesie z iPhone’a i iPada. Nowy element menu „Wymaż zawartość i ustawienia” znajduje się na pasku menu Preferencje systemowe. Za pomocą tej opcji komputer Mac zostanie zresetowany fabrycznie, a cała jego zawartość i ustawienia zostaną usunięte. Będziesz miał wtedy do dyspozycji świeży system.

macOS Monterey umożliwia całkowite wymazanie komputera Mac bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego
Wymaż zawartość i ustawienia

W przeglądzie funkcji Apple formułuje to w następujący sposób

Wymazanie całej zawartości i ustawień: Preferencje systemowe umożliwiają teraz usunięcie z systemu wszystkich danych użytkownika i zainstalowanych przez niego aplikacji przy zachowaniu aktualnie zainstalowanego systemu operacyjnego. Ponieważ w systemach Mac z krzemem Apple lub układem T2 pamięć jest zawsze szyfrowana, system jest natychmiast i bezpiecznie „wymazywany” przez zniszczenie kluczy szyfrujących.

Czasami można się zastanawiać, dlaczego Apple nie wprowadziło takiej funkcji dużo wcześniej. Nie zdarza się co dzień lub tydzień, że trzeba wyczyścić komputer Mac, ale najpóźniej, gdy go sprzedajesz, pojawia się problem, jak usunąć dane.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej