Port ładowania MagSafe dla iPhone pojawia się w patencie Apple

przez Eryk

Port ładowania MagSafe dla iPhone pojawia się w patencie Apple

W nowym patencie Apple przewiduje rodzaj portu łączności wykorzystujący iterację swojej magnetycznej ładowarki MagSafe do ładowania iPhone’a, potencjalnie torując drogę do przyszłości bez łącza Lightning.

Zgłoszony do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych we wtorek (za pośrednictwem Patently Apple), patent przedstawia trójstykową ładowarkę MagSafe, podobną do tej, którą można znaleźć w starszych komputerach MacBook. Apple omawia wiele różnych konstrukcji pinów, które łączyłyby ładowarkę z urządzeniem. Patent pokazuje szpilkę, która jest bardziej okrągła na jednym obrazie, podczas gdy inny przedstawia bardziej płaską powierzchnię.

Sam patent nie wymienia ani nie odnosi się do iPhone’a z nazwy, ale zdjęcie w zgłoszeniu przedstawia spód iPhone’a z koncepcją ładowarki MagSafe. W porównaniu z obecnym portem Lightning na iPhonie, MagSafe ma swoje zalety. Oparty na zestawie magnesów MagSafe umożliwia łatwe odłączenie urządzenia od ładowarki w przypadku potknięcia się o nie lub szarpnięcia.

Wraz z linią iPhone’a 12 firma Apple ponownie wprowadziła MagSafe w postaci dużych okrągłych magnesów z tyłu urządzenia. Obecnie Apple promuje MagSafe na iPhonie jako miejsce do ładowania i podłączania różnych akcesoriów.

W tym tygodniu niezawodny analityk Apple, Ming-Chi Kuo, nalał zimnej wody w nadziei, że Apple w najbliższym czasie przełączy iPhone’a na złącze USB-C. Kuo twierdzi, że USB-C ma niższe specyfikacje w porównaniu do Lightning i MagSafe. Kuo mówi konkretnie, że jeśli iPhone w przyszłości zrezygnuje z łącza Lightning, natychmiast przyjmie projekt bez portu z MagSafe.

Oczekuje się, że Apple przywróci MagSafe z powrotem na Maca, według Bloomberga i Kuo. Wersja MagSafe, która ma zadebiutować w nadchodzących 14-calowych i 16-calowych modelach MacBooka Pro, będzie prawdopodobnie miała podobny wygląd do poprzednich iteracji i będzie oferować szybsze ładowanie.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej