Mapy Google na iOS wkrótce z możliwością płatności za parking i przejazdy środkami transportu publicznego

Google właśnie wprowadziła nową funkcję opłat za parkowanie w Stanach Zjednoczonych, która umożliwia użytkownikom Androida płacenie za parkowanie na ulicy i opłaty za przejazd komunikacją miejską bezpośrednio z Map Google, bez konieczności kontaktu z parkometrem lub biletomatem.

mapy google
blog.google

Mapy Google na iOS z możliwością płatności za parking i przejazdy środkami transportu publicznego

Według Google użytkownicy otrzymają przycisk „Zapłać za parkowanie” w interfejsie nawigacji samochodowej, gdy zbliżają się do celu, a po przyjeździe mogą wprowadzić numer licznika, podać czas, na jaki chcą zaparkować, oraz następnie naciśnij „Zapłać”, korzystając z Google Pay. Jeśli użytkownicy chcą wydłużyć czas parkowania, mogą z łatwością przedłużyć sesję parkowania za pomocą zaledwie kilku dotknięć.

Płać za parking bezpośrednio w Mapach Google

Google twierdzi, że rozszerza również możliwości płacenia za przejazdy za pomocą Map dla ponad 80 przewoźników na całym świecie, co oznacza, że użytkownicy będą mogli planować podróż, kupować taryfy i rozpocząć jazdę bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

Gdy otrzymasz wskazówki dojazdu transportem publicznym, zobaczysz opcję płatności telefonem za pomocą kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. W miejscach takich jak San Francisco Bay Area możesz też kupić cyfrową kartę Clipper bezpośrednio w Mapach Google.

Po wykupieniu taryfy wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład.

Płatności za parkowanie są teraz wprowadzane w USA na Androida w ponad 400 miastach, a Google twierdzi, że wkrótce te same funkcje będą dostępne dla właścicieli iPhone’ów korzystających z Map Google – prawdopodobnie dzięki integracji Apple Pay.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *