Możliwość korzystania z klawiatury haptycznej w iOS 16 może mieć wpływ na czas pracy na baterii

przez Eryk

W iOS 16 wprowadzono nową opcję haptycznego czucia dla domyślnej klawiatury. Po jej włączeniu iPhone po każdym stuknięciu klawisza podczas pisania wykonuje lekkie wibracje, co stanowi fizyczne potwierdzenie, że klawisz został wciśnięty. Funkcja ta jest przydatnym dodatkiem do iPhone’a, ale pamiętaj, że Apple twierdzi, iż może ona potencjalnie wpływać na żywotność baterii.

możliwość korzystania z klawiatury haptycznej w iOS 16 może mieć wpływ na czas pracy na baterii

Włączenie funkcji haptyki klawiatury może mieć wpływ na żywotność baterii Twojego iPhone’a

„Włączenie funkcji haptyki klawiatury może mieć wpływ na żywotność baterii Twojego iPhone’a” – czytamy w dokumencie wsparcia opublikowanym w zeszłym tygodniu. Apple nie podaje żadnych dodatkowych szczegółów, więc nie jest jasne, ile dokładnie baterii zużywa ta funkcja. Warto zauważyć, że Tryb Niskiego Poboru Energii nie wyłącza haptycznego czucia klawiatury.

Każda funkcja oprogramowania w iPhonie oczywiście zużywa baterię, ale warto zauważyć, że Apple uznało, iż warto o tym wyraźnie wspomnieć.

Aby włączyć haptyczne czucie w klawiaturze, otwórz aplikację Ustawienia, stuknij Dźwięki i haptyka → Czucie klawiatury, a następnie włącz Haptykę. Tym samym przełącznikiem możesz w dowolnym momencie wyłączyć tę funkcję. Funkcja jest dostępna w iPhone’ach 8 i nowszych z systemem iOS 16 lub nowszym i wykorzystuje silnik Taptic Engine w iPhone’ach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej