Muzeum Apple w Polsce

przez Eryk

Jeszcze w tym miesiącu w Polsce zostanie otwarte nowe muzeum Apple. Znajdą się tam różne wystawy ilustrujące całą historię i rozwój firmy.

Jak podaje operator na swojej stronie internetowej, muzeum będzie się mieścić w kompleksie fabrycznym Norblina w Warszawie. Znajdzie się w nim łącznie 1600 wystaw, z których nie wszystkie będą dostępne w tym samym czasie. Zamiast tego byłyby one wymieniane w regularnych odstępach czasu.

Muzeum Apple w Polsce
screenshot ze strony applemuzeumpolska.pl

Muzeum Apple w Polsce

Głównym tematem wystaw będzie ewolucja marki Apple i jej rozwój od momentu sprzedaży Apple 1. W kolekcji znajdą się wszystkie komputery Apple, Macintosh i NeXT, a także oprogramowanie, sprzęt i prototypy.

Na pierwszej wystawie pokazano sygnowane Apple 1
W chwili otwarcia pierwsza ekspozycja będzie obejmować komputer Apple 1, Macintosh 128K, Macintosh wydany z okazji 20-lecia oraz iMac G3. Prezentowany egzemplarz Apple I jest podpisany osobiście przez współzałożyciela firmy Apple, Steve’a Wozniaka.

Wystawy będą koncentrować się na konkretnych produktach, ale towarzyszyć im będą również interaktywne panele, na których będzie można obejrzeć łącznie 100 godzin materiałów wideo.

Do tej pory nie wiadomo, kiedy dokładnie muzeum zostanie otwarte. Jednak według operatora termin rozpoczęcia prac wyznaczono na połowę kwietnia. Bilety do muzeum można kupić przez Internet.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej