Najnowsza beta systemu iPadOS 16 wprowadza Stage Manager do starszych modeli iPada Pro

przez Eryk

Najnowsza beta systemu iPadOS 16.1 rozszerza kontrowersyjną funkcję Stage Manager na starsze iPady, umożliwiając jej działanie z modelami iPadów Pro wyposażonymi w układy A12X lub A12Z, jak wynika z informacji przekazanych przez Apple serwisowi Engadget.

iPadOS 16

iPadOS 16 wprowadza Stage Manager do starszych modeli iPada Pro

Beta usuwa też na razie obsługę zewnętrznego wyświetlacza ze Stage Managera, a funkcja ta ma powrócić w późniejszej aktualizacji iPadOS 16. Oświadczenie Apple w tej sprawie:

Wprowadziliśmy Stage Managera jako zupełnie nowy sposób na wielozadaniowość z nakładającymi się na siebie oknami o zmiennych rozmiarach, zarówno na wyświetlaczu iPada, jak i na oddzielnym wyświetlaczu zewnętrznym, z możliwością uruchomienia do ośmiu aplikacji na ekranie jednocześnie. Taka obsługa wielu ekranów jest możliwa tylko dzięki pełnej mocy iPadów z procesorem M1. Klienci posiadający iPady Pro 3. i 4. generacji wyrazili duże zainteresowanie możliwością korzystania z programu Stage Manager na swoich iPadach. W odpowiedzi na to nasze zespoły ciężko pracowały, aby znaleźć sposób na dostarczenie wersji jednoekranowej dla tych systemów, z obsługą do czterech aplikacji na żywo na ekranie iPada jednocześnie.

Obsługa zewnętrznych ekranów dla Stage Managera na iPadach M1 będzie dostępna w aktualizacji oprogramowania jeszcze w tym roku.

Stage Manager jest teraz dostępny na wszystkich iPadach M1 oraz 11- i 12,9-calowych modelach iPada Pro z 2018 i 2020 roku, pod warunkiem zainstalowania najnowszej wersji beta systemu iPadOS 16.1.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej