Netflix wprowadza obsługę dźwięku przestrzennego

przez Eryk

Netflix wprowadza wsparcie dla Spatial Audio na iPhone’a i iPada, w oparciu o raporty udostępnione przez użytkowników Reddit. Rzecznik Netflix potwierdził to również na portalu 9to5Mac.

Netflix potwierdził, że wprowadza obsługę Spatial Audio do swoich aplikacji na iPhone’a i iPada. Umożliwia to niesamowite wrażenia przy użyciu kierunkowych filtrów audio.

Netflix wprowadza obsługę dźwięku przestrzennego
Obsługa dźwięku przestrzennego w słuchawkach AirPods na iPhonie

Netflix wprowadza obsługę dźwięku przestrzennego

Rzecznik Netflixa potwierdził 9to5Mac, że firma rozpoczęła rolowanie wsparcia Spatial Audio na iPhone’a i iPada na iOS 14. Przełącznik do zarządzania Spatial Audio znajduje się w Centrum Sterowania. Przestrzenna funkcja audio jest ekskluzywna dla AirPods Pro i AirPods Max.

Apple twierdzi, że dźwięk przestrzenny sprawia dynamiczne śledzenie ruchów głowy, że dźwięk wydaje się dochodzić z iPhone’a, nawet gdy poruszasz głową. Jeśli wyłączysz tę funkcję, dźwięk będzie sprawiał wrażenie podążania za ruchami Twojej głowy.

System iOS 15 przenosi dźwięk przestrzenny na wyższy poziom dzięki nowej opcji Spatialize Stereo, która symuluje dźwięk przestrzenny w przypadku materiałów niebędących w standardzie Dolby Atmos. Dzięki temu użytkownicy słuchawek AirPods Pro i AirPods Max mogą słuchać niemal każdego utworu lub filmu.

Jeśli nie widzisz Spatial Audio w aplikacji Netflix, upewnij się, że masz najnowszą wersję z App Store i sprawdź ponownie w ciągu najbliższych tygodni. Według firmy będzie to powolny rollout.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej