More

  Niektóre modele iPhone 11 i iPhone 12 tracą kolor na aluminiowej obudowie

  iPhone 11 i iPhone 12 tracą kolor

  Według nowego raportu Svetapple.sk, który zawiera zdjęcia modelu PRODUCT (RED) ‌iPhone 12‌, który został zauważalnie wypłukany z koloru, niektóre modele iPhone’a 12 tracą kolor z aluminiowej obudowy.

  iPhone 11 i iPhone 12 tracą kolor
  zdjecie: svetapple.sk

  Blaknięcie koloru na aluminiowej obudowie iPhone’a 12

  Bok ‌iPhone 12‌ w pobliżu przycisku wlaczania, wyblakł do pomarańczowego odcienia, a czerwony kolor zniknął wyraźnie.

  Svetapple.sk mówi, że iPhone był używany w przezroczystej obudowie, więc tarcie dłoni nie było czynnikiem, chociaż nie jest jasne, czy sama obudowa mogła spowodować problem.

  Pojawiły się podobne doniesienia o zanikaniu od użytkowników iPhone’a 11 i iPhone’a SE 2. Na przykład czytnik MacRumors t101 udostępnił zdjęcia iPhone’a 11 z dramatyczną utratą koloru na krawędziach. Ten model iPhone’a również był w przezroczystej obudowie. Podczas gdy wiele raportów dotyczyło czerwonych modeli iPhone’a, zanikanie było obserwowane rzadziej w przypadku modeli iPhone 11 w różnych kolorach.

  Niektórzy czytelnicy MacRumors spekulowali, że blaknięcie kolorów jest spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV umożliwioną przez przezroczystą obudowę, ale problem prawdopodobnie byłby bardziej rozpowszechniony, gdyby był to problem z ekspozycją na promieniowanie UV. Pojawiły się również spekulacje, że problem może być spowodowany reakcją chemiczną ze sprawą, ale nie ma jasnego wyjaśnienia.

  Istnieje ograniczona liczba raportów dotyczących blaknięcia kolorów, ale wydaje się, że jest to problem, który utrzymuje się od lat, ponieważ pojawiają się również skargi na iPhone’a XR. Oprócz zdjęć iPhone 12 udostępnionych przez Svetapple.sk, nie widzieliśmy podobnych raportów o utracie kolorów na innych urządzeniach iPhone 12 i może to być wada produkcyjna.

  Apple prawdopodobnie uważa blaknięcie kolorów za problem kosmetyczny, więc nie wiadomo, czy urządzenia z powodu utraty kolorów, zostaną wymienione.

  via macrumors

  Ostatnie Artykuły

  spot_img

  Powiązane Artykuły

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj