Niektórzy użytkownicy nie widzą aktualizacji macOS Monterey 12.1 na komputerach Mac M1

przez Eryk
1 komentarzy

Apple udostępniło oficjalnie macOS Monterey 12.1 dla wszystkich użytkowników. Jednak aktualizacja, która zawiera SharePlay, plan głosowy Apple Music, funkcję ukryj mój e-mail i inne ulepszenia, nie pojawia się u wszystkich – tak twierdzą niektórzy użytkownicy M1 Mac.

Niektórzy użytkownicy nie widzą aktualizacji macOS Monterey 12.1 na komputerach Mac M1

Choć najnowsza wersja macOS 12.1 powinna być dostępna dla wszystkich, wygląda na to, że niektórzy użytkownicy nie są w stanie jej pobrać i zainstalować. Dokładniej rzecz ujmując, wygląda na to, że problem dotyczy użytkowników komputerów Mac z układami M1, M1 Pro i M1 Max.

Inni użytkownicy Maców na Reddit również wydają się mieć ten sam problem.

W tej chwili jedynym rozwiązaniem, aby zaktualizować dotknięte komputery Mac jest przejście do trybu odzyskiwania i ponowne zainstalowanie macOS, ponieważ narzędzie pobiera najnowszą wersję systemu operacyjnego. Apple jeszcze nie potwierdził tego problemu.

Czy udało Ci się zaktualizować swój Mac do macOS Monterey 12.1? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Powiązane Wpisy

1 komentarzy

Bronko 15/12/2021 - 13:38

Na stronie 9to5mac użytkownik Jonlon ma rozwiązanie dla tych użytkowników którzy nie widza aktualizacji.

Dla tych, którzy nie widzą aktualizacji 12.1, to pomogło mi na moim M1 Mac mini i M1X MacBook Pro, oba nie widziały aktualizacji …

1.) Otwórz Preferencje systemowe > Aktualizacja oprogramowania. Potwierdź, że żadna aktualizacja nie jest dostępna, i pozostawić okno otwarte.
2.) Otwórz Launchpad > Narzędzia > Monitor aktywności .
3.) Przejdź do opcji Widok > Wszystkie procesy
4.) Wyszukaj „com.apple.MobileSoftwareUpdate.UpdateBrainService” . Zaznacz go i kliknij potem wymuś zakończenie.
5.) Aktualizacja 12.1 powinna pojawić się w Preferencjach systemowych. Kliknij przycisk Aktualizuj teraz.
6.) Aktualizacja może nie zostać pobrana – wymuś ponowne zamknięcie com.apple.MobileSoftwareUpdate.UpdateBrainService za pomocą Monitora Aktywności, aby rozpocząć pobieranie.

Odpowiedz

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej