Nowy 14-calowy MacBook Pro: czy doczekamy się redesignu już na WWDC 2021?

przez Eryk

Nowy MacBook Pro, od miesięcy trwa dyskusja na temat zmiany wyglądu MacBooka Pro. Teraz jednak, mogą to być tylko dni i zostanie zaprezentowany na WWDC 2021.

W nocie do inwestorów, analityk Wedbush Morgan Daniel Ives ujawnił (via MacRumors), że zapowiedzi sprzętu można spodziewać się na WWDC 2021. Według niego, oprócz iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 (odpowiednio homeOS), watchOS i macOS ma być kilka niespodzianek. Mówi się, że będą one obejmować przeprojektowanie serii MacBook Pro, które są wyposażone w układ M1. Jego dobór słów nie byłby niezwykły, gdyż układ M1X o większej mocy to również odmiana M1.

14-calowy MacBook Pro: czy doczekamy się redesignu już na WWDC 2021?
MacBook Pro z chipem M1 ( Obraz:Apple)

14-calowy MacBook Pro już na WWDC 2021?

Od kilku miesięcy krążą plotki, że MacBook Pro zostanie przeprojektowany. Apple ma powiększyć poprzedni 13,3-calowy model do dostojnych 14 cali poprzez zmniejszenie krawędzi i ledwo zauważalną zmianę wymiarów obudowy – podobnie jak w przypadku skoku z 15,4 cala do 16 cali. Oczekuje się, że zarówno 14-, jak i 16-calowy MacBook Pro zyskają w tym procesie jeszcze bardziej surowy wygląd, a niepopularny Touch Bar odejdzie do przeszłości.

Eksperci oczekują od Apple także przywrócenia niektórych portów. Na przykład, MacBook Pro ma znów mieć wbudowany czytnik kart SD i otrzymać więcej portów USB-C. Ponadto, port HDMI mógłby również powrócić. Jednak najważniejszym punktem może być powrót portu ładowania MagSafe, którego wielu użytkowników brakowało od ostatniego przeprojektowania.

Informacje na temat ogłoszenia są jednak niejednoznaczne. Niektórzy twierdzą, że Apple dokona ogłoszenia przed końcem pierwszej połowy 2021 roku – przypuszczalnie na WWDC – podczas gdy inni wierzą w późniejszą premierę późnym latem lub nawet jesienią, ponieważ nowe modele mogą również uzyskać wyświetlacz mini-LED. Jednak więcej będziemy wiedzieć za tydzień.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej