Nowy chip M1 Apple z obsługa 6K do komputerów Mac Mini i 13-calowego MacBooka Pro

przez Eryk

Nowe modele Apple Mac mini i 13-calowe MacBooki Pro ze specjalnie zaprojektowanym chipem M1 są kompatybilne z wyświetlaczami do 6K, w tym Apple Pro Display XDR. Dla porównania, Mac mini z procesorem Intel poprzedniej generacji i 13-calowy MacBook Pro klasy podstawowej z dwoma portami Thunderbolt 3 obsługują wyświetlacz o rozdzielczości do 5K.

Nowy MacBook Air z chipem M1 może również obsługiwać wyświetlacz 6K, podobnie jak poprzedni MacBook Air z procesorem Intel, wydany na początku tego roku.

Obsługa wyświetlaczy 6K staje się powszechna w całej gamie komputerów Mac, z innymi kompatybilnymi modelami, w tym z 2018 i nowszymi 15-calowymi lub 16-calowymi MacBookami Pro, 13-calowymi MacBookami Pro 2020 z czterema portami Thunderbolt, modelami iMac 2019 lub nowszymi oraz Mac z 2019 roku. Zawodowiec. Wyświetlacz Pro Display XDR firmy Apple jest również kompatybilny z każdym modelem Maca z portami Thunderbolt 3, który można sparować z eGPU Blackmagic.

Nowy Mac mini, 13-calowy MacBook Pro i MacBook Air to początek odejścia Apple od procesorów Intel w komputerach Mac. W czerwcu Apple ujawnił swoje plany dotyczące używania własnych chipów w komputerach Mac.

Apple twierdzi, że chip M1 zapewnia do 3,5x wyższą wydajność procesora, do 6x wyższą wydajność GPU i do 15x szybsze uczenie maszynowe, jednocześnie umożliwiając żywotność baterii do 2x dłuższą niż komputery Mac poprzedniej generacji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej