Nowy chip M1 Apple z obsługa 6K do komputerów Mac Mini i 13-calowego MacBooka Pro

Nowe modele Apple Mac mini i 13-calowe MacBooki Pro ze specjalnie zaprojektowanym chipem M1 są kompatybilne z wyświetlaczami do 6K, w tym Apple Pro Display XDR. Dla porównania, Mac mini z procesorem Intel poprzedniej generacji i 13-calowy MacBook Pro klasy podstawowej z dwoma portami Thunderbolt 3 obsługują wyświetlacz o rozdzielczości do 5K.

Nowy MacBook Air z chipem M1 może również obsługiwać wyświetlacz 6K, podobnie jak poprzedni MacBook Air z procesorem Intel, wydany na początku tego roku.

Obsługa wyświetlaczy 6K staje się powszechna w całej gamie komputerów Mac, z innymi kompatybilnymi modelami, w tym z 2018 i nowszymi 15-calowymi lub 16-calowymi MacBookami Pro, 13-calowymi MacBookami Pro 2020 z czterema portami Thunderbolt, modelami iMac 2019 lub nowszymi oraz Mac z 2019 roku. Zawodowiec. Wyświetlacz Pro Display XDR firmy Apple jest również kompatybilny z każdym modelem Maca z portami Thunderbolt 3, który można sparować z eGPU Blackmagic.

Nowy Mac mini, 13-calowy MacBook Pro i MacBook Air to początek odejścia Apple od procesorów Intel w komputerach Mac. W czerwcu Apple ujawnił swoje plany dotyczące używania własnych chipów w komputerach Mac.

Apple twierdzi, że chip M1 zapewnia do 3,5x wyższą wydajność procesora, do 6x wyższą wydajność GPU i do 15x szybsze uczenie maszynowe, jednocześnie umożliwiając żywotność baterii do 2x dłuższą niż komputery Mac poprzedniej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *