black Apple HomePod speaker on table

Nowy HomePod brzmi jeszcze lepiej

przez Eryk

Apple zaprezentował nowy, duży głośnik HomePod, który ma oferować lepszy dźwięk i więcej możliwości niż stary model – np. termometr i wilgotnościomierz.

Nowy HomePod

Nowy HomePod brzmi jeszcze lepiej

Nowy HomePod oferuje obsługę ścieżek dźwiękowych 3D i podobno oferuje lepsze wrażenia także pod innymi względami lepszy dźwięk niż w starym modelu.

Na przykład użytkownicy mogą teraz używać Siri do tworzenia inteligentnych automatyzacji domu, otrzymywać powiadomienia o wykryciu alarmu dymu lub tlenku węgla w domu oraz sprawdzać temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu – wszystko to bez użycia rąk.

Nowy HomePod jest dostępny w kolorze białym i Midnight, nowym kolorze wykonanym z tkaniny siatkowej pochodzącej w 100% z recyklingu. Kabel zasilający jest dopasowany kolorystycznie.

Specjalnie zaprojektowany głośnik niskotonowy ma napędzać membranę o średnicy 20 mm. Ponadto pięć głośników wysokotonowych umieszczonych wokół podstawy ma zapewnić mocne wrażenia dźwiękowe. W środku pracuje układ S7, który jest znany z Apple Watch.

Nowy HomePod wykorzystuje swoje mikrofony do wykrywania odbić dźwięku od pobliskich powierzchni, aby określić, czy znajduje się przy ścianie czy na wolnej przestrzeni, a następnie dostosowuje dźwięk w czasie rzeczywistym.

Możliwość korzystania z telewizji

HomePods można używać pojedynczo lub jako parę stereo, a także podłączyć do Apple TV 4K. Możliwe jest także odtwarzanie dźwięku w wielu pomieszczeniach za pomocą AirPlay2.

Ale urządzenie może być sterowane nie tylko głosem. Aby sterować odtwarzaniem lub otrzymywać spersonalizowane rekomendacje utworów i podcastów, każdy domownik może zbliżyć iPhone’a do HomePoda, a sugestie pojawią się automatycznie. HomePod może również rozpoznawać do sześciu głosów, aby odtwarzać osobiste listy odtwarzania, recytować przypomnienia lub przypominać o wydarzeniach z kalendarza.

Funkcja Znajdź mnie na HomePodzie pozwala użytkownikom zlokalizować urządzenia Apple, takie jak iPhone, poprzez odtworzenie dźwięku na zgubionym urządzeniu. Siri pozwala także pytać o lokalizację znajomych, którzy udostępniają swoje położenie za pośrednictwem aplikacji.

Wykrywanie hałasu w alarmach i czujnikach pożarowych

Dzięki funkcji wykrywania hałasu HomePod może usłyszeć sygnały z alarmów dymu i tlenku węgla i wysłać powiadomienie bezpośrednio do iPhone’a użytkownika. Czujnik temperatury i wilgotności wykrywa klimat w pomieszczeniach i umożliwia uruchamianie automatyzacji na tej podstawie.

HomePod oferuje także obsługę standardu Matter, dzięki któremu do tej pory niekompatybilne urządzenia mogą być zintegrowane z HomeKit.

HomePod (2. generacji) można zamawiać od dziś w cenie 299 dolarów na stronie apple.com/store oraz w aplikacji Apple Store w Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz 11 innych krajach i regionach.

Nowy HomePod można zamawiać od dziś, a będzie dostępny od piątku 3 lutego. Urządzenie kosztuje 349 euro.

Czy jesteś zainteresowany nowym HomePodem? Napisz to w komentarzach pod artykułem!

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej