Nowy iPad 2022: 10. generacja ma nowy wygląd i wysoką cenę

przez Eryk

W komunikacie prasowym Apple przedstawia nowy podstawowy model iPada. Oprócz nowego układu i większego wyświetlacza, możesz spodziewać się także całkowitego przeprojektowania.

Nowy iPad 2022

Nowy iPad 2022

Aby zaprezentować nowe iPady, Apple zrezygnowało z organizacji większej imprezy w tym roku. Zamiast tego firma zaprezentowała najnowsze urządzenia za pośrednictwem informacji prasowej. Oprócz zupełnie nowego Apple TV i nowego iPada Pro z układem M2, zaprezentowany zostanie także iPad 10. generacji.

Wreszcie, zmiana paradygmatu dotyczy także iPada

Wprowadzając iPada 10, Apple ujednolica design wszystkich iPadów. W przypadku iPada oznacza to, że obudowa ma takie same wyraźne krawędzie, proste boki i zaokrąglone krawędzie jak iPad mini, iPad Air i iPad Pro.

Jednocześnie Apple całkowicie zrezygnowało z przycisku Home w iPadzie, co oznacza, że iPad ma znacznie większy wyświetlacz. Wyświetlacz Liquid Retina Display ma teraz przekątną 10,9 cala, a nie jak wcześniej 10,2. Tymczasem Touch ID przeniesiono na przycisk włączania iPada, tak jak w innych modelach.

Apple spełnia jeszcze więcej życzeń

Jednak prawdopodobnie najlepszą i najbardziej pożądaną zmianą jest ta wprowadzona przez Apple w przedniej kamerze iPada 10. 12-megapikselowy aparat z szerokokątnym obiektywem nie znajduje się już na krótkim, lecz na długim boku iPada. W ten sposób Apple chce w końcu uhonorować podstawowy sposób korzystania z iPadów, który zazwyczaj nie jest pionowy, lecz poprzeczny. W końcu kamera jest na środku i musisz dziwnie patrzeć w lewo lub obracać iPada, żeby być w centrum obrazu podczas wideokonferencji.

Tylna kamera także została zmodernizowana: Apple pożegnał się z poprzednią 8-megapikselową kamerą i teraz stosuje z tyłu 12-megapikselową kamerę, która może nawet nagrywać filmy 4K.

Nowy chip i inne innowacje

Jak zwykle w przypadku podstawowego modelu iPada, najnowsza wersja otrzymała (nie całkiem) nowy układ scalony. Dzięki układowi A14 Bionic iPad 10. generacji otrzyma układ, który jest już zainstalowany w iPhonie 12 i iPadzie Air 4, a więc ma być znacznie wydajniejszy i szybszy niż w poprzednich modelach. Według Apple, iPad z nowym układem powinien być w stanie zapewnić nawet trzykrotnie lepszą wydajność.

Kolejną nowością jest port USB-C w iPadzie. Także w tym przypadku Apple kontynuuje proces dostosowywania się do pozostałych modeli iPada, a jednocześnie z wyprzedzeniem spełnia wymagania Unii Europejskiej.

Dzięki modułowi WLAN 6 i G5 iPad 10 ma jeszcze lepszą łączność z Internetem, zarówno w domu, jak i w podróży.

Nowe kolory i akcesoria

To nie wszystko – Apple oferuje także kilka opcji kolorystycznych dla iPada 10: Są one teraz dostępne w kolorze niebieskim, różowym, żółtym i srebrnym. Ponadto Apple wprowadziło zmiany w Magic Keyboard Folio dla iPada 10. Teraz jest to także gładzik, który można zarówno kliknąć, jak i sterować nim za pomocą gestów. 14 nowych przycisków umożliwia jeszcze szybsze i łatwiejsze sterowanie iPadem, na przykład gdy chcesz wyregulować jasność lub podobne funkcje. Złącze Smart Connector gwarantuje połączenie z iPadem bez żadnych opóźnień i bez własnego zasilania. Co więcej, możesz po prostu wyjąć klawiaturę z etui i używać iPada bez niej.

Dostępność i cena

Nowego iPada 10 można zamówić w przedsprzedaży już dziś, 18 października, a od 26 października będzie regularnie dostępny w sklepach detalicznych. Ceny nowego iPada zaczynają się od 2 899,00 zł, modele Wi-Fi + Cellular kosztują 3 899,00 zł. Możesz wybrać pomiędzy 64 i 256 gigabajtami pamięci.

Nowa klawiatura Magic Keyboard Folio kosztuje 1 499,00 zł i jest dostępna w kolorze białym.

iPad 10. generacji

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.