Nowy iPad Air ma otrzymać układ M1

przez Eryk

Już tylko kilka godzin dzieli nas od pierwszego w tym roku keynote firmy Apple. Powszechnie oczekuje się, że firma Apple zaprezentuje nowego iPhone’a SE 3, nowego iPada Air 5 oraz nowych członków rodziny komputerów Mac. Teraz w ostatniej chwili pojawiły się plotki o nadchodzącym iPadzie Air.

Nowy iPad Air z układem M1

Nowy iPad Air z układem M1

Nasi koledzy z serwisu 9to5Mac dowiedzieli się, że firma Apple użyje układu M1 w iPadzie Air 5. Wcześniej pojawiały się plotki, że producent z Cupertino zastosuje układ A15 Bionic. Jest on stosowany w telefonie iPhone 13 i iPadzie mini. Teraz jednak wygląda na to, że układ M1 będzie zintegrowany. To w pewnym stopniu zmniejszyłoby dystans do iPada Pro.

Tak czy inaczej. Według informacji przekazanych przez serwis 9to5Mac, iPad Air 5 (nazwa kodowa J408) będzie wyposażony w ten sam układ scalony M1, który jest również stosowany w obecnym iPadzie Pro, 24-calowym iMacu i MacBooku Air. Układ M1 jest o około 50 procent szybszy od układu A15 i o 70 procent mocniejszy od układu A14 (ten układ jest używany w obecnym iPadzie Air).

Firma Apple od kilku lat reklamuje iPada jako urządzenie zastępujące komputer. Dlatego sensowne jest zainstalowanie odpowiednio wydajnego układu – przynajmniej w iPadzie Air i iPadzie Pro. Prawdopodobnie w ciągu roku firma Apple wprowadzi na rynek nowego iPada Pro. W tym celu można by wykorzystać chipy M2.

W raporcie napisano także, że firma Apple wyposaży iPada Air w układ 5G. Oczekuje się również nowej przedniej kamery o rozdzielczości 12 MP w telefonie Center Stage.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej