Nowy iPhone i pełna obsługa iCloud? Apple zwiększa ilość pamięci

Wielu użytkowników może teraz po raz pierwszy wypróbować w praktyce nową funkcję iCloud: iCloud udostępnia więcej miejsca na przechowywanie dokumentów, aby w razie potrzeby przenieść je na nowe urządzenie. Ta dodatkowa pamięć masowa może być używana tylko przez określony czas, ale limit czasowy powinien być wystarczająco wygodny.

przez Eryk
0 komentarzy

Apple pomaga użytkownikom migrować dane z iPada lub iPhone’a na nowe urządzenie. Jeśli trzeba przenieść duże ilości danych, a w iCloud nie ma na to wystarczającej ilości miejsca, Apple udostępnia bezpłatnie dodatkowe miejsce na przeniesienie danych.

W iOS 15 odpowiednia pozycja w Ustawieniach > Ogólne nazywa się teraz „Przenieś zawartość lub wyzeruj”. Po wywołaniu tego dialogu iOS sprawdza, czy w iCloud jest wystarczająco dużo miejsca, aby zabrać ze sobą własne dane w ramach kopii zapasowej.

Nowy iPhone
Nowy iPhone

Nowy iPhone i pełna obsługa iCloud? Apple zwiększa ilość pamięci

W przeciwnym razie pamięć masowa jest bezpłatnie rozszerzana, aby można było wygodnie utworzyć kopię zapasową za pośrednictwem iCloud, a następnie przywrócić ją na nowym urządzeniu. Ta opcja może być przydatna, jeśli użytkownik nie może lub nie chce korzystać z asystenta szybkiego startu do migracji danych.

Darmowe rozszerzenie wygasa automatycznie

Usługa iCloud jest uzupełniana o wymaganą ilość miejsca na 21 dni. Po tym czasie klient może skorzystać z kolejnego trzytygodniowego przedłużenia, ale powinno to być konieczne w najrzadszych przypadkach.

Przedłużenie bezpłatnej aktualizacji pamięci masowej jest automatycznie anulowane po jej zakończeniu. Użytkownik nie musi ponownie podejmować żadnych działań.

Apple podsumował wszystkie informacje na temat tej funkcji iOS i iCloud w osobnym dokumencie wsparcia.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.