Nowy iPhone i pełna obsługa iCloud? Apple zwiększa ilość pamięci

Wielu użytkowników może teraz po raz pierwszy wypróbować w praktyce nową funkcję iCloud: iCloud udostępnia więcej miejsca na przechowywanie dokumentów, aby w razie potrzeby przenieść je na nowe urządzenie. Ta dodatkowa pamięć masowa może być używana tylko przez określony czas, ale limit czasowy powinien być wystarczająco wygodny.

przez Eryk

Apple pomaga użytkownikom migrować dane z iPada lub iPhone’a na nowe urządzenie. Jeśli trzeba przenieść duże ilości danych, a w iCloud nie ma na to wystarczającej ilości miejsca, Apple udostępnia bezpłatnie dodatkowe miejsce na przeniesienie danych.

W iOS 15 odpowiednia pozycja w Ustawieniach > Ogólne nazywa się teraz „Przenieś zawartość lub wyzeruj”. Po wywołaniu tego dialogu iOS sprawdza, czy w iCloud jest wystarczająco dużo miejsca, aby zabrać ze sobą własne dane w ramach kopii zapasowej.

Nowy iPhone
Nowy iPhone

Nowy iPhone i pełna obsługa iCloud? Apple zwiększa ilość pamięci

W przeciwnym razie pamięć masowa jest bezpłatnie rozszerzana, aby można było wygodnie utworzyć kopię zapasową za pośrednictwem iCloud, a następnie przywrócić ją na nowym urządzeniu. Ta opcja może być przydatna, jeśli użytkownik nie może lub nie chce korzystać z asystenta szybkiego startu do migracji danych.

Darmowe rozszerzenie wygasa automatycznie

Usługa iCloud jest uzupełniana o wymaganą ilość miejsca na 21 dni. Po tym czasie klient może skorzystać z kolejnego trzytygodniowego przedłużenia, ale powinno to być konieczne w najrzadszych przypadkach.

Przedłużenie bezpłatnej aktualizacji pamięci masowej jest automatycznie anulowane po jej zakończeniu. Użytkownik nie musi ponownie podejmować żadnych działań.

Apple podsumował wszystkie informacje na temat tej funkcji iOS i iCloud w osobnym dokumencie wsparcia.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej