Nowy MacBook Pro z układem M1

przez Eryk
0 komentarzy

Firma Apple zaprezentowała dziś nowy 13-calowy MacBook Pro z chipem Apple M1, zastępujący poprzednie modele Intel x86. Apple zachowało tę samą cenę 6 699,00 zł za Notebook.

8-rdzeniowy procesor zapewnia do 2,8x wyższą wydajność w porównaniu z poprzednim 13-calowym MacBookiem Pro. Dzięki wydajności chipa M1 nowy MacBook Pro oferuje do 20 godzin odtwarzania wideo na jednym ładowaniu, dwa razy więcej niż poprzednio podawana liczba.

Apple twierdzi, że 13-calowy MacBook Pro wypada korzystnie w porównaniu z laptopami z systemem Windows w swojej klasie, oferując do 3 razy lepszą wydajność.

Czip M1 wprowadza również Neural Engine do szybkich obliczeń maszynowych. Apple nazwał go najszybszym na świecie kompaktowym profesjonalnym notebookiem do zadań ML.

Firma Apple dodała również matrycę mikrofonów „studyjnej jakości” do 13-calowego MacBooka Pro i zmodernizowała kamerę internetową poprzez ulepszenie procesora sygnału obrazu.

NowyMacbook jest również wyposażony w dwa porty USB-C, które obsługują USB 4 i Thunderbolt 4, umożliwiając komputerowi sterowanie 6K Pro Display XDR w pełnej rozdzielczości.

Jednak jeden możliwy minus: wygląda na to, że ten nowy MacBook Pro będzie dostępny tylko z 16 GB pamięci RAM.

Nowy MacBook Pro jest dostępny do zamówienia już dziś, a wysyłka rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej