slightly opened silver MacBook

Nowy MacBook Pro zawiesza się podczas oglądania filmów HDR w serwisie Youtube

przez Eryk

Kupujesz notebooka za kilka tysięcy i zawiesza się on na YouTube? Dokładnie to dzieje się teraz z posiadaczami 14- i 16-calowych MacBooków Pro.

Awarie kernela podczas odtwarzania filmów HDR z YouTube są obecnie doświadczane przez nowych właścicieli 14- i 16-calowych MacBooków Pro, jak donosi MacRumors powołując się na raporty na własnym forum.

Nowy MacBook Pro
Nowy MacBook Pro

Nowy MacBook Pro zawiesza się podczas oglądania filmów HDR

Zachowanie jest niejasne: jeśli film z YouTube jest oglądany w HDR za pomocą Safari, a następnie przewijany do obszaru komentarzy, macOS Monterey żegna się błędem kernela i restartuje się. Podobno problem dotyczy także aktualnego macOS Monterey 12.0.1. Błąd ma się także pojawiać przy wychodzeniu z trybu pełnoekranowego Youtube. Według niektórych raportów, problem dotyczy nie tylko Safari, ale także Chrome, więc może to być raczej błąd sterownika karty graficznej.

Obecnie testowana jest beta systemu macOS Monterey 12.1. Każdy, kto testował ten problem na jednym z dotkniętych nim notebooków, może spróbować odtworzyć problem, a następnie zgłosić go tutaj, w sekcji komentarzy pod artykułem. To by nas bardzo ucieszyło.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej