Nowy macOS „Compatibility Mode” pozwala aplikacjom na korzystanie z obszaru obok notcha

przez Eryk
0 komentarzy

Plotki z ostatniej chwili się sprawdziły. Apple stosuje wcięcie w nowych MacBookach Pro. Zarówno 14-, jak i 16-calowy model ma wycięcie w wyświetlaczu, w którym umieszczono kamerę, mikrofon i czujnik światła otoczenia. Jednocześnie Apple opublikowało nowe wytyczne dotyczące interfejsu człowieka, które wyjaśniają, jak deweloperzy mogą w pełni wykorzystać obszar obok notcha.

Nowy macOS "Compatibility Mode"

Nowy macOS „Compatibility Mode”

Apple wyjaśnia w nowej dokumentacji, że tryb pełnoekranowy w macOS Monterey automatycznie uwzględnia „wcięcie”, umieszczając czarny pasek na górze wyświetlacza, aby „ukryć” wcięcie i zapobiec umieszczeniu tam treści aplikacji.

Dodatkowo jednak macOS Monterey zawiera nowy „Compatibility Mode”, a więc tryb kompatybilności dla nowych MacBooków Pro. Ten tryb pozwala aplikacjom korzystać z obszaru po lewej i prawej stronie wcięcia wyświetlacza.

Na komputerach Mac z wcięciem, Finder automatycznie dodaje pole wyboru do panelu Uzyskaj informacje o aplikacji, za pomocą którego można ręcznie włączyć lub wyłączyć ten nowy tryb zgodności. Alternatywnie, programiści mogą wymusić tryb zgodności poprzez użycie nowych właściwości kodu, które definiują bezpieczny obszar ekranu i pozwalają im na wykorzystanie obszarów po obu stronach wcięcia dla aktywnej zawartości.

Nawiasem mówiąc, w nowych MacBookach Pro Apple stosuje nowy wyświetlacz Liquid Retina XDR z technologią mini-LED. ProMotion Display oferuje adaptacyjną częstotliwość odświeżania do 120 Hz.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.