Nowy monitor Apple Studio Display 

27-calowy wyświetlacz Retina 5K. Kamera 12 MP z obiektywem ultraszerokokątnym i funkcją Centrum uwagi. Trzy mikrofony i sześć głośników z Dźwiękiem przestrzennym.

przez Eryk
0 komentarzy

Monitor Studio Display to klasa sama w sobie – tak firma Apple przedstawiła długo oczekiwany nowy wyświetlacz. Wyposażony we własny procesor A13 i kamerę internetową 12 MP, wyświetlacz przejmuje inne cechy urządzeń z rodziny iPad/iPhone.

Firma Apple po raz ostatni zaprezentowała swój własny wyświetlacz pod koniec 2019 roku. Jednak cena nieco poniżej 5000 euro wyraźnie wskazuje, że wyświetlacz jest skierowany do specjalnej grupy docelowej i został porównany z nawet znacznie droższymi wyświetlaczami referencyjnymi.

Nowy monitor Apple Studio Display 

Nowy monitor Apple Studio Display 

Nowy monitor studyjny ma podstawę z regulacją nachylenia i wysokości oraz ramieniem równoważącym. Opcjonalnie dostępny jest adapter VESA oraz szkło z nanoteksturą znane z monitora Pro Display XDR.

Rezolucja

Apple instaluje wyświetlacz Retina 5K o przekątnej 27 cali, który jest w stanie wyświetlić miliard odcieni kolorów. Jasność wynosi 600 nitów, obsługiwana jest duża przestrzeń barw P3. Powłoka antyrefleksyjna ma zapewnić lepszą czytelność dzięki zmniejszeniu odbicia światła. Technologia True Tone, która dostosowuje temperaturę barwową wyświetlacza do otoczenia, jest znana z iPada.

Kamera i dźwięk

Nie jest to jedyna technologia, którą klienci Apple znają już z iPhone’a i iPada. Monitor Studio Display to praktycznie komputer sam w sobie, ponieważ Apple instaluje w nim układ A13 Bionic. Wbudowany aparat fotograficzny to wyraźny skok jakościowy; jest to 12-megapikselowy aparat ultraszerokokątny z trybem śledzenia (w centrum uwagi).

Sekcja audio rozpoczyna się od trzech wbudowanych mikrofonów „studyjnej jakości”. Dźwięk w pomieszczeniu zapewnia sześć głośników: cztery głośniki niskotonowe z korekcją siły głosu i dwa głośniki wysokotonowe. Dźwięk 3D dla muzyki i Dolby Atmos dla wideo.

Wyświetlacz jest wyposażony w trzy porty USB-C o przepustowości do 10 Gb/s. Wyświetlacz dostarcza 96 W mocy do MacBooka Pro za pośrednictwem kabla Thunderbolt.

Akcesoria do Maca

Aby dopasować się do wyświetlacza, klawiatura Magic Keyboard z Touch ID, gładzik Magic Trackpad i mysz Magic Mouse są teraz dostępne w srebrnym i czarnym kolorze.

Cena i dostępność

Apple żąda 7999 zł za nowy monitor Studio Display w wersji podstawowej. Za dopasowane kolorystycznie urządzenia wejściowe trzeba zapłacić 999 zł (Magic Keyboard z Touch ID i klawiaturą numeryczną), 749 zł (Magic Trackpad) i 499 zł (Magic Mouse).

Monitor Studio Display można od razu zamówić w sklepie Apple Store. Dostawa rozpocznie się w piątek, 18 marca.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.