Nowy Outlook na Maca

przez Eryk
0 komentarzy

Outlook na Maca ma teraz nowy wygląd. Microsoft całkowicie zmodyfikował interfejs użytkownika. Od wersji 16.58 interfejs użytkownika klienta poczty elektronicznej jest oparty na innych programach w interfejsie. Tak jak poprzednio, Outlook obsługuje konta z Exchange-Online, IMAP, Outlook, Google Mail, iCloud i POP3.

Nowy Outlook na Maca

Outlook dla Mac w nowej szacie

Za pomocą kreatora konfiguracji można dostosować rozmiary tekstu i kolory interfejsu. Jak zawsze, kiedy interfejs użytkownika jest zmieniany, projektanci obiecują bardziej przejrzysty projekt, ale oznacza to także, że użytkownicy muszą się uczyć od nowa, ponieważ niektóre funkcje nie są już bezpośrednio dostępne.

Tak dzieje się z na początku z wieloma programami, także w przypadku Outlooka. Microsoft nie był w stanie przeprogramować wszystkich poprzednich funkcji na starcie, więc niektórych z nich brakuje i zostaną dodane później. Brakuje list kontaktów, brakuje też folderów lokalnych.

Nowy Outlook na Maca

Irytujące jest to, że nie jest jeszcze możliwe obsługiwanie plików .olm (Outlook for Mac File Format) lub .pst, ani ich importowanie, ani eksportowanie. Importowanie byłoby ważne na przykład przy przechodzeniu z Windowsa na Maca.

Pasek narzędzi klienta Maca może być jednak dostosowany. Nowością w widoku kalendarza jest wyświetlanie dnia oraz 3 dni, abyś mógł dostosować go do swoich potrzeb. Ulepszona została także funkcja wyszukiwania oraz dodano funkcję, która szczególnie przypadła nam do gustu: Planowanie spotkań z kilkoma osobami będzie o wiele wygodniejsze z nowym Outlookiem.

Ci, którzy już zainstalowali nową wersję, a teraz chcą do niej wrócić, mogą to zrobić. Aby to zrobić, starsza wersja Outlooka może być reaktywowana poprzez menu pomocy. Potem Outlook musi być tylko zrestartowany.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.