Nowy, tani iPad ma mieć większy wyświetlacz, układ A14, USB-C i 5G

przez Eryk

Apple wciąż jest nam winne nowego, tańszego iPada. Teraz pojawiły się pogłoski, że nowy model będzie wyposażony w układ A14, łączność komórkową 5G oraz interfejs USB-C.

tani iPad ma mieć większy wyświetlacz, układ A14, USB-C i 5G

Według raportu opublikowanego przez serwis 9to5Mac, nowy iPad z segmentu basic zostanie wydany jeszcze w tym roku i będzie bardzo bogato wyposażony. Obejmuje to układ A14 Bionic, 5G oraz, po raz pierwszy, port USB-C.

tani iPad ma mieć większy wyświetlacz, układ A14, USB-C i 5G

Najtańszy iPad w ofercie nie będzie więc w przyszłości różnił się od modeli Pro prawie niczym, poza ekranem i obudową. Oprócz 5G, najważniejszą nowością w przypadku drogich modeli będzie prawdopodobnie port USB-C. Oznaczałoby to, że wszystkie iPady byłyby wyposażone w nowoczesny interfejs.

Według informacji podanych przez serwis 9to5Mac, iPad 10. generacji będzie również umożliwiał podłączenie do zewnętrznych monitorów. Stage Manager z systemu iPadOS 16 nie będzie z nim współpracował, a więc nie będzie też środowiska z wieloma oknami.

Możliwy większy ekran

Apple może też pójść krok dalej w kwestii wielkości ekranu. Obecny iPad jest wyposażony w 10,2-calowy ekran LCD, ale według informacji serwisu 9to5Mac, następna generacja może mieć przekątną 10,5 lub 10,9 cala.

9to5mac nie informuje, czy Apple zmieni także wygląd obudowy. Nie wiadomo, kiedy nowy iPad klasy podstawowej zostanie wprowadzony na rynek. Oczekuje się jednak, że zadebiutuje on przed końcem 2022 roku. Nowe iPady były często zapowiadane wraz z nowymi.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej