Nowy zasilacz USB-C o mocy 35 W

przez Eryk

Apple może wkrótce wprowadzić na rynek nową wersję swojego zasilacza USB-C, w którym wprowadzono znaczące ulepszenia. Z dokumentu pomocy technicznej opublikowanego na stronie internetowej firmy Apple wynika, że firma pracuje nad nowym zasilaczem z dwoma portami USB-C o mocy 35 W.

Nowy zasilacz USB-C o mocy 35 W

Nowy zasilacz USB-C o mocy 35 W

W dokumencie wsparcia Apple opisuje nowy „zasilacz z portem Dual-USB-C o mocy 35 W” i informuje, że użytkownicy mogą podłączyć kabel USB-C do „dowolnego portu zasilacza”. Zwrócono także uwagę, że przejściówka ma chowane styki, podobne do tych stosowanych obecnie w złączach firmy Apple. Jak można się spodziewać, w dokumencie pomocy technicznej firma Apple zaznacza, że kable USB-C nie są dołączone do zestawu.

Ładowarka o mocy 35 W wystarczyłaby do jednoczesnego ładowania wielu urządzeń, w tym iPhone’ów i zegarka Apple Watch. Oczywiście urządzenie nie będzie dostarczać 35 W mocy dla każdego portu jednocześnie, ale będzie dostarczać maksymalnie 35 W mocy łącznie. Jak podaje serwis 9to5Mac, oba porty mogą działać w następujący sposób:

5 V DC / 3 A
9 V DC / 3 A
15 V DC / 2,33 A
20 V DC / 1,75 A

Krążą pogłoski, że firma Apple pracuje nad nowym zasilaczem opartym na technologii GaN, który ma zostać wprowadzony na rynek w 2022 roku. Technologia GaN stanowi alternatywę dla tradycyjnych zasilaczy krzemowych. Zasilacze GaN są zazwyczaj mniejsze, bardziej energooszczędne i gorzej przewodzą ciepło. Nie jest jasne, czy zasilacz, o którym mowa w dokumencie pomocniczym, jest urządzeniem opartym na GaN. Jednak w poprzedniej prognozie analityk Ming-Chi Kuo stwierdził, że w 2022 roku odpowiednia ładowarka Apple będzie miała moc „około 30 W”.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej