Nvidia GeForce Now na telewizorach LG i Samsunga tylko w 1080p (Google Stadia w 4K)

przez Eryk

Fakt, że dwie oferty gier w chmurze – GeForce Now i Google Stadia – są reprezentowane na telewizorach od LG i Samsunga od 2021 roku. Jednak rok 2022 będzie bardziej obszerny w obu przypadkach.


Nvidia GeForce Now na telewizorach LG i Samsunga
GeForce Now


Nvidia GeForce Now na telewizorach LG i Samsunga tylko w 1080p

Aplikacje dostawców gier w chmurze są preinstalowane na telewizorach dwóch południowokoreańskich firm. Niestety, są też minusy.

Dla przykładu, Nvidia podała, że GeForce Now wciąż rezerwuje rozdzielczość 4K i wyświetlanie HDR dla swojego autorskiego Shield TV na pierwszą połowę 2022 roku.

Dopiero od drugiej połowy roku będzie sprawdzane, na jakich telewizorach można by zwiększyć rozdzielczość. Zależy to jednak również od poszczególnych chipów.

Na chwilę obecną wygląda na to, że z Nvidia GeForce Now można korzystać na telewizorach Smart TV od LG i Samsunga w rozdzielczości co najwyżej 1080p.

Z kolei Google Stadia jest również dostępne na telewizorach Smart TV w 4K z HDR. Obecnie ta usługa jest prawdopodobnie lepszym wyborem dla telewizorów.


Należy jednak zauważyć, że „4K” jest w przypadku Stadia, mimo że strumień wideo dociera do nich w rozdzielczości 4K, jest to tak zwany, upscaling.

W wielu przypadkach gry są natywnie obliczane w znacznie niższych rozdzielczościach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej