Oczekuje się, że modele iPad i MacBook z wyświetlaczami OLED trafią na rynek w 2022 roku

przez Eryk
0 komentarzy

Apple planuje wypuścić nowe modele iPada i MacBooka z wyświetlaczami OLED w 2022 r., Zgodnie ze źródłami branżowymi cytowanymi przez tajwańską publikację dotyczącą łańcucha dostaw DigiTimes. Informacje zostały udostępnione w sekcji paywall przed przejściem do prasy, więc dalsze szczegóły nie są jeszcze dostępne, ale pełny raport powinien zostać opublikowany jutro.

wyświetlaczami OLED
foto: macrumors

iPad i MacBook z wyświetlaczami OLED trafią na rynek w 2022 roku

Apple przyspieszyło wdrażanie wyświetlaczy OLED, począwszy od Apple Watch w 2015 r. Dwa lata później iPhone X stał się pierwszym iPhone’em z wyświetlaczem OLED, a od tego czasu firma Apple wprowadziła technologię wyświetlania do całego iPhone’a 12. . Wyświetlacze OLED mają kilka zalet w porównaniu z wyświetlaczami LCD, w tym wyższą jasność, lepszy kontrast z głębszą czernią, szersze kąty widzenia i nie tylko.

Komputery Mac i iPady nadal używają wyświetlaczy LCD, być może częściowo ze względu na fakt, że produkuje się duże wyświetlacze OLED, które są drogie. Wysokiej klasy telewizory OLED często kosztują tysiące dolarów, na przykład z wersjami LCD o tych samych rozmiarach ekranu, które są zwykle znacznie tańsze.

W listopadzie koreański serwis The Elec poinformował, że Apple planuje wypuścić nowe modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED w drugiej połowie 2021 roku, twierdząc, że Samsung i LG są już w trakcie opracowywania wyświetlaczy. Jednak wkrótce po tej plotce pojawiła się notatka badawcza od analityków Barclays stwierdzająca, ze iPad z wyświetlaczem OLED ma trafić na najwcześniejszy rynek do 2022 roku.

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.