Okulary Apple AR/VR będą naprawdę drogie

Okulary Apple mają być wyposażone w szybkie Wi-Fi, aby nie musiały polegać na połączeniu kablem z komputerem. Wi-Fi 6 oferuje warunki do tak szybkiego połączenia. Konkurencja podobno planuje też nowe okulary z Wi-Fi 6.

przez Eryk
0 komentarzy

Nowe okulary Apple Mixed-Reality-Brille mają być ponoć wyposażone w szybkie łącze Wi-Fi. Apple będzie dostarczać gadżet z obsługą Wi-Fi 6, pisze znany analityk Ming-Chi Kuo. W nocie do inwestorów wyjaśnia, że Apple chce w ten sposób zaspokoić zapotrzebowanie na wysoką przepustowość okularów VR.

Obecne produkty mają głównie problem z uzależnieniem od połączenia kablowego z komputerem, aby poradzić sobie z wysoką przepustowością danych; okulary Apple nie powinny mieć tego ograniczenia. Może również obsługiwać Wi-Fi 6e.

Okulary Apple AR/VR
Photo by Vanessa Loring on Pexels.com

Wi-Fi 6 nie tylko umożliwia większą przepustowość danych, ale także zapewnia bardziej stabilne połączenie niż jego poprzednik. Rozszerzenie Wi-Fi 6e zapewnia teraz jeszcze większy zakres częstotliwości, co może być szczególnie korzystne w obszarach miejskich o gęstej zabudowie. Obecne iPhony obsługują już Wi-Fi 6e.

Apple może zaprezentować swoje okulary w przyszłym roku

Apple może wprowadzić swoje okulary MR już w przyszłym roku, tak przynajmniej szacuje Mark Gurman. Ming-Chi Kuo jest jednak nieco bardziej sceptyczny co do tego harmonogramu. Apple postawił bardzo wysokie wymagania wobec swoich dostawców, powiedział analityk we wcześniejszej informacji.

Okulary Apple cena

Tak czy inaczej, nie będzie to raczej tania przyjemność. Mówi się o cenach sięgających nawet 3 tys. dolarów.

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.