Opublikowano iOS 15 i iPadOS 15 dla wszystkich użytkowników

Apple właśnie udostępniło iOS 15 i iPadOS 15 dla wszystkich użytkowników. Ta aktualizacja wprowadza cały szereg nowych funkcji i ulepszeń dla iPhone'a i iPada. Jednak przed zainstalowaniem aktualizacji zawsze należy wykonać kopię zapasową urządzenia.

przez Eryk

Apple właśnie udostępniło iOS 15 i iPadOS 15 dla wszystkich użytkowników. Nie zdziwcie się jednak, jeśli w tej chwili nie ma zbyt dużego postępu w pobieraniu, bo na serwerach Apple’a po premierze tradycyjnie panuje ogromny ruch. Aktualizacja jest również rozwijana w falach i nie wszyscy użytkownicy zobaczą ją w ciągu pierwszych kilku minut.

Wiele innowacji dla iPhone’a i iPada

Apple wraz z iOS 15 i iPadOS 15 wprowadza wiele nowości, w tym funkcję Skupienie, która pozwala na efektywniejsze sortowanie powiadomień i jest nieco podobna w obsłudze do profili w starych telefonach Nokia.

Opublikowano iOS 15 i iPadOS 15 dla wszystkich użytkowników

Opublikowano iOS 15 i iPadOS 15 dla wszystkich użytkowników

W ramach rewizji powiadomień użytkownicy mogą otrzymywać podsumowanie ważnych wiadomości z danego dnia, które można wywoływać kilka razy dziennie o określonych porach.

Funkcja Live Text rozpoznaje teksty w obrazach z Internetu i udostępnia je do dalszego wykorzystania w innych aplikacjach. Safari zyskało nowy wygląd, a pasek adresu zmienia swoje położenie w domyślnych ustawieniach. Nowością są też grupy zakładek, które synchronizują się z komputerem Mac i innymi iPhone’ami.

Począwszy od iOS 15, Facetime obsługuje dźwięk 3D zapewniający postrzeganie przestrzenne podczas rozmów telefonicznych, a użytkownicy mogą również czekać z zaproszeniem do rozmowy.

Zmieniono również aplikację pogodową, która teraz ostrzega użytkowników o opadach, a aplikacja map również otrzymała nowe funkcje.
Jednak niektóre funkcje systemu iOS 15 nie są dostępne od początku i będą możliwe do wykorzystania dopiero później, jako część innej aktualizacji.
Pełny przegląd wszystkich nowych funkcji można znaleźć tutaj.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej