iOS 15.2.1 jest dostępny: Dlaczego należy natychmiast zainstalować aktualizację

przez Eryk

iOS 15.2.1 lub iPadOS 15.2.1 nie jest dużą aktualizacją funkcji. Apple chce tylko poprawić kilka błędów i właśnie dlatego powinniście zainstalować go natychmiast.

Jeszcze w grudniu Apple wydało duże aktualizacje dla iPhone’a i iPada z iOS 15.2 i iPadOS 15.2. Firma wprowadziła Apple Music Voice Plan, zwiększyła prywatność dzięki nowemu raportowi prywatności aplikacji. Wkradły się jednak różne błędy, które teraz zostały naprawione w iOS 15.2.1. Podpowiadamy, dlaczego warto od razu zainstalować aktualizację.

iOS 15.2.1 jest dostępny: Dlaczego należy natychmiast zainstalować aktualizację

iOS 15.2.1 usuwa luki w zabezpieczeniach i naprawia problemy

Jak dowiedział się Trevor Spiniolas, w HomeKit zakorzenił się nieestetyczny błąd, który powoduje, że iPhone lub iPad stają się chwilowo bezużyteczne. Spiniolas obwinia za to lukę, którą nazywa „doorLock”, a która w rzeczywistości jest niczym więcej niż źle sformatowaną nazwą HomeKit z 500 000 znaków.

Ze względu na złożoność, iOS nie ładuje się. Przywrócenie urządzenia z systemem iOS jest wtedy jedynym sposobem na jego ponowne użycie. Ponieważ jednak dane HomeKit są synchronizowane przez iCloud, błąd może wystąpić ponownie. Wraz z iOS 15.2.1 i iPadOS 15.2.1 Apple rozwiązuje problem, dlatego zaleca się jak najszybsze zainstalowanie aktualizacji.

Aktualizacja usuwa również inne błędy, które mogą być bardzo irytujące. Na przykład, wcześniej zdarzało się, że aplikacja Wiadomości nie mogła wczytać zdjęć, które zostały wysłane za pośrednictwem łącza iCloud. Problem wkradł się również do CarPlay, który Apple rozwiązuje z aktualizacją.

Podczas korzystania z CarPlay zdarzało się, że aplikacje innych producentów nie reagowały na polecenia użytkownika i w związku z tym nie dało się ich używać. To tylko kolejny powód, dla którego powinieneś natychmiast zainstalować iOS 15.2.1.

Czy już zainstalowałeś aktualizację? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej