Oto dlaczego wcięcie w iPhone 14 może być mniejsze

przez Eryk

Wcięcie w iPhonie 14 ma być mniejsze niż w poprzednich modelach. Patent firmy Apple pokazuje, jak to jest możliwe.

Kto tego nie zna – wcięcie w górnej części wyświetlacza iPhone’a. Wcięcie jest konieczne ze względu na technologię rozpoznawania twarzy, kamerę do selfie oraz wbudowany głośnik.

Oto dlaczego wcięcie w iPhone 14 może być mniejsze

Oto dlaczego wcięcie w iPhone 14 może być mniejsze

Czy Apple uda się zmniejszyć to wcięcie w następnym iPhonie – iPhone 14 – jak przewidują niektórzy analitycy?

Świeżo ujawniony wniosek patentowy Apple wyjaśnia, jak można zmniejszyć wcięcie w iPhone’ie 14. Mówi się, że nowe modele będą miały mniejsze wcięcie, ale nadal będą zawierały wspomniane wcześniej czujniki. Jak to możliwe?

Kiedy w 2017 roku Apple wprowadziło wcięcie w iPhone’ie X, pojawiło się wiele głosów oburzenia, ponieważ ekran miał nietypowy wygląd, a programiści musieli przebudować swoje aplikacje tak, aby nie brakowało w nich niczego ważnego, co wcześniej było wyświetlane w tym miejscu.

Ale wycięcie ma swoje uzasadnienie, ponieważ Apple wprowadził Face ID – rozpoznawanie twarzy. A to wymaga ogromnej ilości technologii. Znajduje się tu miejsce dla kamery na podczerwień, projektora punktowego, lampki, czujnika zbliżeniowego, czujnika światła otoczenia, głośnika, mikrofonu oraz przedniej kamery.

W iPhonie 13 wcięcie stało się już nieco mniejsze, ponieważ głośnik i mikrofon zostały przeniesione do ramki. Elementy Face ID również zostały zminiaturyzowane.

W przypadku iPhone’a 14 wszystko ma być inne. Po pierwsze, w ekranie mają być dwa osobne wycięcia: okrągły otwór na przednią kamerę i owalny na całą resztę. Jak pisze Patently Apple, wniosek patentowy pokazuje, jak Apple osiągnęło ten cel.

We wniosku patentowym Apple pisze, że wykorzystuje projektor, który ” zagina” światło, co zmniejsza powierzchnię komponentów obrazowania i czujników. Apple zastosował pryzmat jako emiter podczerwieni. Dzięki temu można go umieścić z boku pod wyświetlaczem. Wiązka nadal pada przez Prima na użytkownika.Alternatywnie możliwe byłoby użycie lustra, ale na rysunkach zgłoszenia patentowego pokazano pryzmat.

iPhone 14 zostanie zaprezentowany 7 września. Jesteśmy ciekawi, czy Apple ujawni coś na temat nowej technologii modułu Face ID.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.