Pasek adresu w Safari ponownie na górze, jeśli chcesz: iOS 15 Beta 6 z interesującą innowacją

przez Eryk

Apple reaguje na krytyczne uwagi wielu użytkowników dotyczące nowego paska adresu w Safari: Najnowsza beta 6 systemu iOS 15 i iPadOS 15 pełni niejako rolę wstecz. Teraz użytkownicy mogą odzyskać klasyczny wygląd paska adresu w dużej części.

Pasek adresu w Safari

Pasek adresu w Safari ponownie na górze


Wraz z betą 6 systemu iOS 15 i iPadOS 15 dystrybuowaną do deweloperów dzisiejszego wieczoru, Apple wprowadziło bardzo ciekawą innowację, co można wyczytać z notatek do nowej bety. Dotyczy to Safari: w nowej becie można przywrócić klasyczny wygląd paska adresu.

Opcje wyglądu Safari pozwalają przełączać się między paskiem kart na dole a pojedynczą kartą na górze, a ponadto dostępne są przełączniki wyłączające przyciemnianie stron WWW oraz włączające lub wyłączające poziomy pasek kart. „Allow Website Tinting” wydaje się być taki sam jak wcześniejszy „Show Color in Tab Bar” ustawienie, które było dostępne we wcześniejszych betach.

Możesz przełączać się między tymi dwoma widokami w Safari za pomocą menu „Aa” bezpośrednio w Safari, bez konieczności wchodzenia do aplikacji Safari.

Oznacza to, że pasek adresu zostanie ponownie wyświetlony u góry ekranu, tak jak poprzednio. Wygląda na to, że Apple ugiął się pod ostrą krytyką dużej części społeczności użytkowników.

Wraz z wprowadzeniem iOS 15 Apple przeniosło pasek adresu w Safari na dół ekranu. Wielu użytkowników uznało to za nieintuicyjne. Późniejsze bety zmieniły kilka szczegółów, na przykład pasek adresu, który unosi się na dole, został zaimplementowany nieco bardziej konsekwentnie, pozostając na dole we wszystkich sytuacjach i nie wyskakując ponownie podczas wpisywania adresów URL.

Teraz użytkownik może ponownie aktywować klasyczny projekt w ustawieniach w sekcji Safari.

Czy przesuniesz pasek adresu do góry, czy zostawisz go na dole?

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej