Photoshop działa o 50 procent szybciej na Apple Silicon niż na MacBookach z procesorem Intel

przez Eryk

Photoshop działa o 50 procent szybciej na Apple Silicon niż na MacBookach z procesorem Intel

W tym tygodniu Adobe zaktualizował swojego Photoshopa z oficjalnym wsparciem dla Apple Silicon, dając klientom natywne wsparcie na najnowszych komputerach Mac z procesorem Apple M1. W wywiadzie dla Computerworld, menedżer produktu Photoshop Mark Dahm podkreślił oficjalne wsparcie Apple Silicon, mówiąc, że Photoshop działa 50 procent szybciej na MacBooku M1 niż na poprzednim systemie opartym na chipie Intela.

apple_silicon_macs
apple

Firma Adobe chciała mieć pewność, że wydajność programu Photoshop na komputerach Mac z procesorem M1 będzie co najmniej taka sama jak na komputerach z procesorami Intela. Wieloletnie doświadczenie firmy było tutaj bardzo pomocne, jak wyjaśnił Dahm w wywiadzie.

Apple zachęca wszystkich deweloperów do kodowania lub rekompilacji swoich aplikacji z oficjalnym wsparciem dla Apple Silicon. Menedżer produktu w programie Photoshop pochwalił „znaczące inwestycje firmy Apple w narzędzia dla programistów”, dodając, że tworzenie oprogramowania dla komputerów Mac M1 jest „bezproblemowe”.

Dopóki aplikacje nie zostaną zaktualizowane, będą działać na układach M1 z wykorzystaniem technologii Rosetta 2 firmy Apple, która tłumaczy oprogramowanie x86 dla komputerów Mac M1. Dahm powiedział, że Photoshop działał wystarczająco dobrze z Rosettą, w niektórych przypadkach nawet szybciej niż natywnie na komputerach Mac z procesorem Intel:

Na szczęście tryb Rosetta Mode umożliwił niezawodne i szybkie działanie Photoshopa na urządzeniach M1 już od pierwszego dnia, bez konieczności wprowadzania istotnych zmian w bazie kodu. Wiele funkcji działało równie szybko lub nawet szybciej niż na poprzednich systemach, więc wcześniejsze problemy z wydajnością zostały rozwiązane w sposób całkiem zadowalający.

Jak zapewnia Dahm, Adobe z niecierpliwością czeka na „jeszcze większe zwiększenie wydajności i ożywienie magii Photoshopa” dzięki przyszłym układom Apple-Sillicon. Dahm podkreślił, że ciągła ewolucja platformy Apple Silicon umożliwia firmie Adobe ciągłe udoskonalanie programu Photoshop w celu uzyskania maksymalnej wydajności bez konieczności korzystania z programu Rosetta.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej