Problemy z instalacją macOS Big Sur: Apple udziela wskazówek

przez Eryk

Problemy z instalacją macOS Big Sur

Po wydaniu w zeszłym tygodniu macOS Big Sur, wielu właścicieli MacBooków Pro z 2013 i 2014 roku odkryło, że aktualizacja zepsuła ich komputery. Użytkownicy, których dotyczy problem, widzieli, jak ich komputery sie zawiesily, wyświetlając czarny ekran po próbie zainstalowania nowego oprogramowania.

Apple rozwiązał teraz ten problem w nowym dokumencie pomocy, który zawiera instrukcje, co zrobić, jeśli MacOS Big Sur nie może zostać zainstalowany na komputerze MacBook Pro z 2013 lub 2014 roku. Apple sugeruje właścicielom komputerów Mac, którzy mają takie problemy, odłączenie urządzeń zewnętrznych, próbę ponownego uruchomienia, zresetowanie SMC i zresetowanie pamięci NVRAM lub PRAM. Z dokumentu pomocniczego:

  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na komputerze Mac przez co najmniej 10 sekund, a następnie zwolnij. Jeśli Twój Mac jest włączony, wyłącza się
  • Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne od komputera Mac, w tym wyświetlacze i akcesoria USB, i wyjmij wszystkie karty włożone do gniazda kart SDXC. Następnie włącz komputer Mac
  • Jeśli problem nadal występuje, zresetuj SMC zgodnie z opisem dla komputerów przenośnych z niewymienną baterią.
  • Jeśli problem nie ustąpi, zresetuj pamięć NVRAM lub PRAM

Apple twierdzi, że jeśli te rozwiązania nie działają, klienci, których dotyczy problem, powinni skontaktować się ze Wsparciem Apple, aby uzyskać dalszą pomoc w rozwiązaniu problemu. Dokument mówi również, że Apple planuje zaktualizować artykuł, gdy pojawi się więcej informacji.

Ze względów bezpieczeństwa ,osoby ze starszymi modelami MacBooka Pro z 2013 lub 2014 roku powinny unikać instalowania aktualizacji MacOS Big Sur, dopóki nie będzie dostępna bardziej ostateczna poprawka.

Apple wydał nową wersję systemu macOS Big Sur 11.0.1, ale nie jest jasne, czy rozwiązuje to problemy, które występują w starszych modelach MacBooka Pro.

Problemy z instalacją macOS Big Sur: Apple udziela wskazówek

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej