Procesor graficzny M1 Max w MacBooku Pro jest ponad trzykrotnie szybszy niż M1

przez Eryk

Wiele benchmarków dało nam już ogólną ocenę wydajności układu CPU M1 Max, ale nie mieliśmy zbyt dużego wglądu w wydajność GPU. M1 Max jest wyposażony w aż 32 rdzenie graficzne, co oznacza znaczną poprawę w stosunku do 8-rdzeniowego GPU w M1, który był pierwszym układem Apple.

Procesor graficzny M1 Max
Procesor graficzny M1 Max

Procesor graficzny M1 Max w MacBooku Pro jest ponad trzykrotnie szybszy niż M1

Dziś pojawił się pierwszy benchmark dla M1 Max, w którym układ ten uzyskał wynik 68870 punktów. Dla porównania, układ M1 w 13-calowym MacBooku Pro uzyskał wynik 20581 punktów, a Radeon Pro 5600M, który był najbardziej zaawansowaną opcją GPU dla poprzedniego 16-calowego modelu z procesorem Intela, uzyskał wynik 42510 punktów.

M1 Max w MacBooku Pro jest ponad trzykrotnie szybszy niż M1

W porównaniu z najszybszym układem dostępnym w poprzedniej generacji 16-calowego MacBooka Pro firmy Apple, M1 Max jest o 62 procent szybszy i jest 3x szybszy niż układ M1 w 13-calowym MacBooku Pro, na podstawie wyniku Metal, który mamy do tej pory.

Nie jest jasne, czy ten układ M1 Max to wariant 24-rdzeniowy, czy 32-rdzeniowy. Jest to również tylko jeden wynik, więc powinniśmy być w stanie uzyskać lepszy obraz wydajności graficznej, gdy dodatkowe benchmarki będą dostępne.

Według Apple, 32-rdzeniowy GPU w M1 Max jest do 4x szybszy niż M1. Apple powiedział, że chip zapewnia wydajność „porównywalną do high-end GPU w kompaktowym laptopie pro PC” przy jednoczesnym zużyciu do 40 procent mniej energii.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej