Przecieki na temat iPhone 14: nowa frontowa kamera i szybszy port Lightning?

przez Eryk

Według plotek, iPhone 14 otrzyma ulepszoną przednią kamerę z autofokusem, a Apple zmodernizuje port Lightning.

Od lat firma Apple ma zwyczaj prezentowania nowego telefonu iPhone jesienią. Choć firma niedawno zrezygnowała z modelu S, w tym roku spodziewamy się iPhone’a 14 i powiązanych z nim modeli Pro. Oczekuje się, że pierwsze produkcje testowe odbędą się wkrótce, a informacje o nowych modelach już napływają. W dwóch tweetach niezawodny analityk Ming-Chi Kuo wypowiedział się na temat przedniej kamery iPhone’a 14.

Przecieki na temat iPhone'a 14
@aaple_lab

iPhone 14: wszystkie modele z ulepszoną kamerą TrueDepth

Według Kuo, Apple ma kompleksowo przebudować przednią kamerę. iPhone 14 Pro będzie nie tylko wyposażony w konstrukcję z otworkiem, ale wszystkie nowe urządzenia będą też miały szybszy aparat z przysłoną f/1,9. Powinno to nie tylko poprawić jakość zdjęć przy słabym oświetleniu, ale zdaniem Kuo, Apple będzie w stanie jeszcze bardziej poprawić efekt głębi ostrości w zdjęciach typu selfie i portretach. Jednocześnie mówi się, że Apple zamierza wreszcie wprowadzić autofokus w kamerze TrueDepth, co pozwoli na lepsze ustawianie ostrości podczas rozmów FaceTime i innych wideorozmów.

Czy łącze Lightning będzie lepsze?

W zasadzie większość użytkowników zastanawia się, kiedy Apple w końcu przestawi iPhone’a na USB-C. Z nowego raportu wynika jednak, że Apple nie zamierza ulepszać złącza Lightning,czyli nadal nie chce rezygnować ze złącza Lightning. Serwis iDropNews dowiedział się, że producent iPhone’ów planuje udoskonalić złącze Lightning w kolejnej generacji, które iPad Pro posiada od 2015 roku. Do tej pory wszystkie modele iPhone’a korzystały ze złącza Lightning ze specyfikacją USB 2.0, podczas gdy iPad już wtedy korzystał ze złącza USB 3.0, które umożliwiało szybszy transfer danych z szybkością do 5 Gb/s. Choć wolelibyśmy zobaczyć USB-C niż ulepszone złącze Lightning, zwiększona szybkość transferu danych powinna zadowolić niektórych użytkowników, którzy chcą przesyłać duże filmy 4K z iPhone’a do komputera Mac (lub PC) za pomocą kabla. Nie wiadomo jednak, czy pogłoski te okażą się prawdziwe.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej