Publiczne beta iOS 15 i iPadOS 15 dostępne

przez Eryk

Apple udostępnił dziś pierwsze bety systemów iOS i iPadOS 15 publicznym beta testerom, umożliwiając osobom przetestowanie nowych aktualizacji po raz pierwszy od konferencji WWDC.

 iOS 15 i iPadOS 15
iOS 15

Publiczne beta iOS 15 i iPadOS 15 dostępne

Publiczni beta testerzy, którzy zapisali się do programu beta testów Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i iPadOS 15 drogą powietrzną po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony Public Beta.

W iOS 15 dodano nowe funkcje dla FaceTime, narzędzia do ograniczania rozpraszania uwagi, zaktualizowane powiadomienia i poprawki prywatności. FaceTime obsługuje funkcję SharePlay do oglądania telewizji, słuchania muzyki i dzielenia się ekranem ze znajomymi, a funkcja Udostępnione z Tobą pozwala śledzić utwory, łącza do witryn internetowych, zdjęcia i inne materiały przesyłane przez znajomych.

Funkcja Focus ma pomóc Ci w realizacji zadań, odcinając powiadomienia, których nie chcesz, gdy jesteś zajęty, a nowa funkcja podsumowania powiadomień zapobiega zalewaniu Cię nieistotnymi powiadomieniami w ciągu dnia.

Safari ma przeprojektowany wygląd z kompaktowym paskiem kart, który znajduje się u dołu ekranu, a grupy kart pozwalają użytkownikom zapisywać otwarte karty na później. Mapy mają nowy, powiększony widok kuli ziemskiej i nowy widok 3D w wybranych miastach, a także więcej szczegółów dotyczących dróg i funkcję kierunków pieszych opartą na AR.

W iOS 15 aplikacja Wallet będzie obsługiwać identyfikatory i więcej rodzajów kluczy, a aplikacja Zdjęcia zyska aktualizacje funkcji Wspomnienia oraz nową funkcję Live Text, która wykorzystuje inteligencję urządzenia do rozpoznawania tekstu na obrazie, umożliwiając jego przeszukiwanie i kopiowanie. Spotlight jest lepszy niż kiedykolwiek, a przetwarzanie żądań Siri odbywa się teraz bezpośrednio na urządzeniu.

Ochrona prywatności poczty w aplikacji Mail uniemożliwia nadawcom zobaczenie Twojego adresu IP i dowiedzenie się, czy otworzyłeś wiadomość e-mail, a raport prywatności aplikacji daje Ci szczegółowe informacje o tym, jak często aplikacje korzystają z uprawnień, takich jak dostęp do kamery i lokalizacji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej