iPhone 14, Apple Watch 8 i nie tylko

przez Eryk

Mark Gurman z Bloomberga ma całkiem dobre kontakty, które od czasu do czasu przekazują mu wewnętrzne informacje z firmy Apple. Jego aktualny biuletyn zbiera kilka rzeczy, ale jeśli prześledzić doniesienia, często można znaleźć stwierdzenia, które słyszeliśmy już wiele razy. Na przykład po raz kolejny omówiono aktualne plotki na temat iPhone’a 14.

iPhone 14

ile kosztuje iPhone 14

Mówi się, że względne wyniki sprzedaży największego i najmniejszego modelu skłoniły firmę Apple do ponownego przemyślenia oferty produktów. Model Max jest niezwykle popularny, zwłaszcza w Chinach, podczas gdy model Mini nie sprzedaje się na tyle dobrze, aby w ogóle znalazł się w ofercie. Oto rozwiązanie, które firma Apple podobno planuje dla iPhone’a 14:

  • 6,1-calowy iPhone 14
  • 6,7-calowy iPhone 14 Max
  • 6,1-calowy iPhone 14 Pro
  • 6,7-calowy iPhone 14 Pro Max

Po raz pierwszy więc iPhone’y spoza serii Pro będą miały ekran o przekątnej 6,7 cala. Gurman uważa, że ta wersja telefonu będzie bardzo popularna, ponieważ użytkownicy będą teraz mogli kupić największy rozmiar iPhone’a firmy Apple za co najmniej 200 USD mniej niż dotychczas. Na początku brzmi to przekonująco, jeśli ktoś lubi urządzenia Max. Ponieważ urządzenia również muszą się różnić, model non-Pro Max będzie musiał zostać po prostu odchudzony.

Według zapewnień Gurmana, nowa 48-megapikselowa matryca aparatu szerokokątnego znajdzie się tylko w modelach Pro. W zwykłej linii iPhone’ów 14 pozostanie 12-megapikselowa matryca. Jak już wcześniej informowaliśmy, modele Pro otrzymają nowy układ A16 firmy Apple, natomiast modele standardowe prawdopodobnie dostaną zeszłoroczny układ A15 lub jego wariant. Mówi się, że oprócz tego, że Pro wyróżnia się spośród innych modeli, do podjęcia tej decyzji mógł się przyczynić niedobór układów scalonych.

Apple Watch 8 kiedy

Oprócz ulepszeń zewnętrznych, Apple wciąż pracuje nad dodaniem do iPhone’a łączności satelitarnej. Firma początkowo chciała wprowadzić tę funkcję do zeszłorocznego modelu, ale teraz może być ona gotowa już w tym roku. Podobno takie rozwiązanie ma się pojawić także w zegarku Apple Watch 8. Funkcja ta służy do zgłaszania nagłych wypadków lub wysyłania krótkich wiadomości tekstowych do osób kontaktowych, gdy użytkownik znajduje się poza zasięgiem sieci komórkowej, a nie do wykonywania połączeń.

Co jeszcze? No cóż, oczywiście nowe komputery Mac. Na początku powinny znajdować się:

  • Układ M2 dla nowego MacBooka Air, podstawowego MacBooka Pro i Maca mini
  • Chipy M2 Pro i M2 Max dla nowego 14-calowego MacBooka Pro i 16-calowego MacBooka Pro
  • Podwójny procesor M2 Ultra dla komputera Mac Pro

Stosunkowo łatwo może on wtedy również sformułować następujące stwierdzenie: Układy M3 pojawią się, ale nie w 2022 r. Do tego czasu wiele się jeszcze wydarzy, na przykład WWDC, konferencja deweloperów firmy Apple, podczas której zostaną zaprezentowane wszystkie nowe rozwiązania. Odbywa się on w czerwcu (od 6 do 10). Apple zaprezentuje wtedy systemy iOS 16, watchOS 9, macOS 13 i wiele innych ważnych aktualizacji oprogramowania dla swoich urządzeń.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej