Recenzja iPhone’a 13 Pro: LEPSZY WYŚWIETLACZ, NAJLEPSZY APARAT I DLUZSZA ŻYWOTNOŚĆ BATERII

przez Eryk

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max zacznie przybywać do klientów i pojawiać się w sklepach w ten piątek, 24 września, a przed czasem, recenzje urządzeń zostały teraz udostępnione przez kilka stron internetowych i kanałów YouTube.

Najważniejsze cechy iPhone’a 13 to szybszy układ A15 Bionic, udoskonalony aparat, dłuższa żywotność baterii i mniejsze wycięcie. Dwa modele Pro wyposażono także w wyświetlacz ProMotion o zmiennej częstotliwości odświeżania do 120 Hz, nawet 1 TB pamięci masowej oraz dodatkowe funkcje aparatu, takie jak tryb nocny do robienia portretów i nagrywanie wideo ProRes.

Recenzja iPhone'a 13 Pro
Photo by Vjeran Pavic / The Verge

Recenzja iPhone’a 13 Pro: LEPSZY WYŚWIETLACZ, NAJLEPSZY APARAT I DLUZSZA ŻYWOTNOŚĆ BATERII

Jedyne różnice między iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max to 6,1-calowy i 6,7-calowy rozmiar wyświetlacza, żywotność baterii, waga urządzeń. iPhone Pro i Pro Max mają identyczne systemy kamer w tym roku.

Zebraliśmy już filmy z unboxingiem, a poniżej zamieszczamy kilka najważniejszych informacji z recenzji.


ProMotion

Dieter Bohn z The Verge powiedział, Apple zrobił „doskonałą robotę” z wdrożenia wyświetlacza ProMotion na modele iPhone 13 Pro. Podczas gdy poprzednie iPhone’y są ograniczone do częstotliwości odświeżania 60 Hz, ProMotion umożliwia modelom iPhone’a 13 Pro adaptacyjną częstotliwość odświeżania od 10 Hz do 120 Hz w zależności od rodzaju treści wyświetlanej na ekranie, co przekłada się na płynniejsze wyświetlanie treści podczas oglądania filmów, grania i przewijania tekstu.

Gdy przewijam ekran iPhone’a 13 Pro, tekst pozostaje czytelny, a nie zamienia się w smugę. Rzeczy poruszające się po ekranie są płynniejsze. To bardziej przypomina bezpośrednią interakcję z moim palcem, bo iPhone może dosłownie zmieniać częstotliwość odświeżania, by dopasować się do mojego ruchu.

Dłuższa żywotność baterii

The Wall Street Journal’s Joanna Stern powiedziała, że wszystkie cztery modele iPhone 13 wytrzymują co najmniej godzinę dłużej niż równoważne modele iPhone 12.

W moim codziennym użytkowaniu wszystkie cztery modele wytrzymywały co najmniej godzinę dłużej niż ich poprzednicy. Pro Max mógł bez problemu działać do następnego dnia. Jeśli chcesz jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy baterii, możesz wyłączyć 5G.

Kamery

Patrick Holland z CNET był pod szczególnym wrażeniem nowego trybu Cinematic, który jest dostępny we wszystkich czterech modelach iPhone’a 13.

Wszystkie iPhone’y 13 otrzymają nową funkcję o nazwie Tryb kinowy. Wykorzystuje on tylne kamery lub matrycę kamer True Depth do tworzenia wideo o rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Co sprawia, że film staje sie fascynujący, tworząc efekt głębi pola. Efekt jest dramatyczny i imponujący.

Holland zauważył, że tryb Cinematic potrzebuje sporej ilości światła, aby pracować optymalnie. Jeśli warunki są zbyt ciemne, użytkownicy są powiadamiani, aby włączyć lampę błyskową iPhone’a.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej