Rozbiórka iPhone 13: Jak Apple zmniejszył wcięcie i obniżył koszty

iPhone 13 ma kilka ciekawych innowacji w jego wnętrzu, które mogą nie ekscytować użytkownika w jego fizycznym użyciu, ale są ważne dla Apple i producentów - a może z kolei dla użytkowników przyszłych pokoleń.

przez Eryk

Jak wiadomo, Apple wyposażyło iPhone’a 13 w nieco mniejszego notcha. Nie zmniejszyło się ono drastycznie, ale redukcja jest zauważalna. Było to możliwe między innymi dzięki temu, że Apple zintegrowało dwa elementy układu TrueDepth, co odkrył niedawno iFixit.

Rozbiórka iPhone 13
Rozbiórka iPhone 13 (zdjęcie: ifixit.com)

Rozbiórka iPhone 13

Kiedy specjaliści z serwisu naprawczego rozebrali nowego iPhone’a, stwierdzili, że projektor dla punktów podczerwieni dla mapy 3D twarzy został zintegrowany z innym modułem i przeniesiony z krawędzi do środka układu. W tym samym czasie słuchawka została przesunięta do góry, co pozwoliło na zmniejszenie wcięcia.

iPhone 13 otrzymuje od iFixit ocenę naprawialności pięciu na dziesięć możliwych punktów, czyli o jeden punkt mniej niż zeszłoroczny iPhone 12. Nadal nie ma możliwości wymiany wyświetlacza w iPhone 13 bez wyłączenia Face ID.

Według iFixit, możliwe jest oddzielenie całej matrycy TrueDepth od wyświetlacza i Face ID nadal działa, jednak rozpoznawanie twarzy staje się nieużyteczne, jeśli wyświetlacz jest zamieniany poza Apple certyfikowanym środowisku.

Wyświetlacz zawiera zupełnie nieistotną innowację dla klienta, ale decydującą dla Apple: Najwyraźniej w iPhone 13 zainstalowano zintegrowany z dotykiem panel OLED. Oznacza to, że warstwa dotykowa jest zintegrowana bezpośrednio z panelem OLED, dzięki czemu Apple i łańcuch dostaw oszczędzają na kosztach, wadze i zmniejszają podatność na błędy. To ostatnie uzyskuje się poprzez zmniejszenie liczby kabli.

Pełen wgląd iFixit w iPhone’a 13 można znaleźć tutaj.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej