Safari Technology Preview 126 wprowadza funkcje macOS Monterey do Big Sur

przez Eryk

Apple wydało dzisiaj Safari Technology Preview 126, swoją eksperymentalną przeglądarkę, która po raz pierwszy została wprowadzona w 2016 roku. Dzięki tej aktualizacji, użytkownicy mogą rzucić okiem na nadchodzące technologie internetowe nadchodzące dla macOS i iOS.

Dzięki Safari Technology Preview, niektóre z funkcji ogłoszonych z macOS Monterey i iOS 15 w zeszłym tygodniu są dostępne dla użytkowników, którzy niekoniecznie korzystają z wersji beta nadchodzących systemów operacyjnych.

Safari Technology Preview wprowadza funkcje
Safari Technology Preview(Obraz:Apple)

Safari Technology Preview wprowadza funkcje

Na przykład, Safari Technology Preview 126 wprowadza:

  • Usprawniony pasek zakładek: Użyj Grup zakładek, aby zapisać i uporządkować swoje karty. Poznaj nowy wygląd. Przetestuj swoją witrynę. Eksperymentuj z kolorami motywów.
  • Tekst na żywo: Zaznaczanie tekstu na obrazach w internecie i interakcja z nim w betach macOS Monterey na komputerach Mac M1.
  • Ulepszone rozszerzenia internetowe Safari: Wypróbuj obsługę declarativeNetRequest, która rozszerzyła się do 150 tys. reguł blokowania treści i nietrwałych stron tła, aby poprawić wydajność.
  • Szybkie notatki: Dodaj linki i wyróżnienia Safari, aby zapamiętać ważne informacje lub pomysły w sieci w betach macOS Monterey.
  • WebGL 2: Wypróbuj ulepszoną wydajność grafiki 3D WebGL działającej na platformie Metal za pośrednictwem ANGLE.
  • Technologie internetowe: Poznaj i przetestuj HTML, CSS, JavaScript i inne technologie internetowe, które są dostępne w Safari 15 Beta i zawarte w poprzednich wydaniach Safari Technology Preview.


Aby pobrać najnowszy Safari Technology Preview na macOS 12 Monterey, kliknij tutaj. Osoby korzystające z macOS Big Sur mogą pobrać tutaj.

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej