Safari Technology Preview 130 z poprawkami błędów i usprawnieniami wydajności

przez Eryk

Apple udostępnił dziś nową aktualizację dla Safari Technology Preview, eksperymentalnej przeglądarki, którą Apple po raz pierwszy wprowadził w marcu 2016 roku. Firma Apple zaprojektowała Safari Technology Preview, aby przetestować funkcje, które mogą zostać wprowadzone do przyszłych wersji wydania Safari.

Safari Technology Preview 130
Safari Technology Preview 130

Safari Technology Preview 130

Safari Technology Preview, wydanie 130, zawiera poprawki błędów i ulepszenia wydajności dla Web Inspector, CSS, JavaScript, Media, Web API i IndexedDB.

Apple ostrzega, że grupy kart nie są synchronizowane w tym wydaniu, a w systemie macOS Big Sur użytkownicy muszą włączyć opcję GPU Process: Media z Experimental Features w menu Develop, aby rozwiązać problemy z usługami strumieniowymi.

Obecne wydanie Safari Technology Preview bazuje na nowej aktualizacji Safari 15 dołączonej do macOS Monterey i jako takie zawiera kilka funkcji Safari 15. Jest to między innymi nowy, usprawniony pasek kart z obsługą grup kart do porządkowania kart, a także ulepszona obsługa rozszerzeń Safari Web Extensions.

Funkcja Live Text pozwala użytkownikom zaznaczać tekst na obrazach w internecie i wchodzić z nim w interakcję, ale wymagana jest beta macOS Monterey i komputer Mac M1. Wprowadzono także obsługę szybkich notatek, umożliwiającą dodawanie linków i podkreśleń Safari w celu zapamiętywania ważnych informacji i pomysłów.

Inne uaktualnienia obejmują WebGL 2 oraz nowe funkcje HTML, CSS i JavaScript.

Nowe uaktualnienie Safari Technology Preview jest dostępne zarówno dla macOS Big Sur, jak i macOS Monterey, najnowszej wersji systemu operacyjnego Mac, która ma się ukazać jesienią tego roku.

Celem Apple przyświecającym wprowadzeniu Safari Technology Preview jest zebranie opinii programistów i użytkowników na temat procesu rozwoju przeglądarki. Safari Technology Preview może działać obok istniejącej przeglądarki Safari i choć jest przeznaczona dla programistów, do jej pobrania nie jest wymagane posiadanie konta programisty.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej