Samochód Apple za 100 000 USD ma pojawić się w 2026 roku

przez Eryk

Znów pojawiają się informacje o projekcie samochodowym Apple. Samochód elektryczny ma zostać wprowadzony na rynek w 2026 roku. Mówi się, że Apple zrezygnowało z funkcji autonomicznej jazdy.

Apple logo during daytime

Samochód Apple za 100 000 USD ma pojawić się w 2026 roku

Czy jazda autonomiczna to ślepy zaułek, w który zapędziło się zbyt wielu producentów, marnując pieniądze bez opamiętania? Przynajmniej tak to wygląda, jeśli zaufasz informacjom Bloomberga: mówi się, że Apple zrezygnowało z możliwości autonomicznej jazdy w Apple Car i chce jedynie zainstalować klasyczne systemy wspomagające.

Jak donosi Bloomberg, asystenci będą kierować pojazdem na autostradach, ale w pełni autonomiczna jazda w dowolnym momencie nie jest już w planach.

Według Bloomberga, pojazd będzie wyposażony w procesor opracowany przez Apple, który będzie sterował funkcjami sztucznej inteligencji, podobnie jak w komputerach Mac, iPhone’ach i iPadach.

Układ ten odpowiada czterem najmocniejszym układom w komputerach Mac i jest prawie gotowy do masowej produkcji – czytamy w raporcie. Samochód będzie wykorzystywał czujniki lidarowe do orientacji, będzie też wyposażony w czujniki radarowe i kamery.

Możliwe, że Apple, podobnie jak Tesla, chce założyć własną firmę ubezpieczeniową. Tak więc pojazd będzie wyposażony w kierownicę i pedały jak inne samochody, będzie miał napęd elektryczny i zaawansowany system multimedialny.

Samochód ma zostać zaprezentowany najwcześniej w 2026 roku i kosztować około 100 000 dolarów. Ze względu na utrzymującą się wysoką inflację takie stwierdzenia należy traktować z przymrużeniem oka.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej